چهارشنبه , 4 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / آسیب کابل های زیردریایی سرعت اینترنت جنوب شرق آسیا را مختل کرد

آسیب کابل های زیردریایی سرعت اینترنت جنوب شرق آسیا را مختل کرد

بیا تو مالزی - تارنمای روزنامه ‘سان دیلی’ روز سه شنبه اعلام کرد آسیب رسیدن به این تجهیزات، علاوه بر کاربران، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در کشورهای مختلف از جمله مالزی را تحت تاثیر قرار داده است.

براساس گزارش های منتشر شده توسط سازمان های خبری و تارنماهای فناوری، دروازه آسیا – آمریکا جنوب شرق آسیا (AAG)، ‘اینترا آسیا’ و چند سیستم کابل زیردریایی از 27 اوت (پنجم شهریور) با مشکلاتی مواجه شده اند.

دلیل ایجاد این مشکلات همچنان نامشخص است، اما متخصصان بر این باورند که طوفان هایی که این منطقه را در یک هفته گذشته مورد هجوم قرار داده است، از دلایل اصلی این مشکلات هستند.

برخی از این حوادث مشابه و اختلال در عملکرد کابل های فیبر نوری بر اثر آسیب وارده از طریق کشتی ها و حتی کوسه ها در گذشته انجام شده است.
با توجه به وابستگی شدید کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا از جمله مالزی و سنگاپور به فعالیت های مرتبط با اینترنت هرگونه اختلال در عملکرد این ابزار ارتباطی می تواند پیامدهای گوناگونی برای این کشورها ایجاد کند.

از مجموع 644 میلیون جمعیت جنوب شرق آسیا حدود 339 میلیون نفر (معادل 53 درصد از کل جمعیت منطقه) کاربر اینترنتی محسوب می شوند.

305 میلیون نفر از ساکنان این منطقه کاربران شبکه های اجتماعی هستند و بیش از 854 میلیون سیم کارت تلفن همراه در این منطقه ثبت شده است.

تعداد کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی در منطقه در مقایسه با سال 2016 هر کدام 31 درصد رشد داشته است و حدود 8 درصد نیز بر تعداد سیم کارت های ثبت شده تلفن همراه افزوده شده است./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هشت =

قالب