خانه / اخبار ایران / آغاز پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس / اعلام جزئیات پذیرش و زمان ثبت نام

آغاز پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس / اعلام جزئیات پذیرش و زمان ثبت نام

بیا تو مالزی -

آئین نامه و ضوابط پذیرش دانشجوی پزشکی از دوره لیسانس در دانشگاه علوم پزشکی تهران نهایی و برای تأیید به وزارت بهداشت ارائه شد…

 

دکتر حسین کشاورز – معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگوی اختصاصی با مهر افزود: در این آئین نامه محورهایی از جمله معدل، امتحان کتبی و شفاهی، محدودیت سنی و رشته های تحصیلی مورد پذیرش قید شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: معدل دیپلم و لیسانس افراد شرکت کننده باید دارای یک حد نصاب خاص باشد و عدد قطعی آن پس از تأیید وزارت بهداشت در اطلاعیه دانشگاه ذکر خواهد شد.

وی اضافه کرد: محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است که افراد دارای سن اعلام شده، مجاز به شرکت در آزمون ورودی هستند.

دانشجویان این رشته ها می توانند از لیسانس در پذیرش دکتری شرکت کنند

کشاورز یاد آور شد: رشته های تحصیلی دوره لیسانس که مورد پذیرش برای شرکت در آزمون ورودی هستند، شامل رشته های گروه پزشکی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رشته های زیست شناسی و شیمی مورد تأیید است.

وی افزود : شرایط خاصی نیز مطابق با آئین نامه های ناظر بر گروه استعدادهای درخشان برای این گروه از افراد در نظر گرفته شده است و این افراد می توانند بدون قید و شرطهای ذکر شده در آزمون ورودی شرکت کنند.

نحوه برگزاری آزمون ورودی پذیرش دانشجوی پزشکی از دوره لیسانس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص آزمون ورودی پذیرش دانشجوی پزشکی از دوره لیسانس گفت: آزمون ورودی در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می شود که آزمون کتبی به صورت تعیین حد نصاب و رقابتی خواهد بود و دروسی که در آن مورد سئوال قرار می گیرد بیشترین شباهت را با آزمون جامع علوم پایه پزشکی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: دروس و ضرایب مورد نظر در اطلاعیه پذیرش دانشجو ذکر خواهد شد.

کشاورز یاد آور شد: آزمون شفاهی نیز بر اساس فاکتورهای مختلف طراحی شده است که به پذیرش افراد مناسب کمک خواهد کرد.

زمان تحصیل برای اخذ مدرک پزشکی

وی خاطرنشان کرد: فرد پس از قبولی در آزمون های کتبی و شفاهی وارد دوره آموزش پزشکی می شود و به دلیل دارا بودن مدرک کارشناسی یا لیسانس و آزمون کتبی اخذ شده، حدود یک سال تا یک سال و نیم دوره علوم پایه پزشکی را می گذراند و ادامه دوره فیزیوپاتولوژی و کارآموزی و کارورزی را مانند دیگر دانشجویانی که از دوره دیپلم وارد می شوند ادامه می دهد.

زمان آغاز پذیرش

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورت تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعیه پذیرش تا پایان آذرماه منتشر می شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =

قالب