خانه / اخبار مالزی / آمار قربانیان سیل مالزی به دست كم ‪ ۲۹‬نفر رسید

آمار قربانیان سیل مالزی به دست كم ‪ ۲۹‬نفر رسید

بیا تو مالزی -

سامانه اینترنتی "نیو استریتز تایمز" مالزی روز چهارشنبه تازه‌ترین آمار قربانیان سیل اخیر در سواحل شرقی این كشور را دست كم ‪ ۲۹‬نفر اعلام كرد…

نیو استریتز تایمز این آمار را در ارتباط با ادامه جاری شدن سیل در ایالات جوهور، پهنگ، كلانتان، كداه و ترنگانو مالزی طی دو هفته گذشته اعلام كرد.

بنا به این گزارش تا روز سه‌شنبه در حدود ‪ ۲۲‬هزار و ‪ ۷۵۴‬نفر از ساكنان مناطق مختلف ایالت پهنگ بواسطه جاری شدن سیل مجبور به ترك منازل خود شده‌اند.

مناطق "پاكان"، "تمرلوه"، "ماران"، "بیرا"، "رومپن" و "كوانتان" در ایالت پهنگ به ترتیب با بیشترین میزان خسارات و آوارگی ساكنان مواجه بوده اند .

درایالت جوهور نیز مناطق "سیگامات"، "جوهور بارو" و "كلوانگ" بترتیب با بیشترین خسارات ناشی از جاری شدن سیل روبرو شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: شدت جاری شدن سیل درایالت جوهور، كلانتان و پهنگ به حدی است كه تاكنون بیشتر جاده‌های منتهی به این ایالات مسدود شده است.

به‌نقل از این گزارش، مناطق "كوتا دارالنعیم"، "تومپات"، "سونگای گوبك"، "سونگای راسائو" و "سونگای پالوه" و نیز روستاهای "بوكیت بیدانگ" و "كوك مجید" با بیشترین میزان خسارات مالی و جانی ناشی از جاری شدن سیل اخیر در ایالت كلانتان مواجه بوده‌اند.

برهمین اساس راههای منتهی‌به روستاهای "پاسیر ماس"، "كوالا كرای" و"تاناه مراه" در ایالت پهنگ نیز به علت جاری شدن سیل مسدود شده و مشكلاتی را در حمل و نقل به وجود آورده است.

بر اساس این گزارش در مجموع در دو هفته گذشته تاكنون بیش از ‪ ۳۴‬هزار نفر از ساكنان ایالات سیل‌زده مالزی بواسطه شرایط نامناسب مناطق مسكونی خود آواره شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: وزارت آموزش مالزی قصد دارد تا بازگشایی مدارس در سوم ژانویه سال ‪ ۲۰۰۸‬را به علت آسیب دیدن ساختمان مدارس ناشی از سیل جاری و نیز استفاده برخی مدارس به عنوان مراكز نگهداری از آوارگان سیل در مناطق یادشده به تعویق اندازد.

به گزارش ایرنا، بارش بارانهای شدید و مداوم موسمی كه از دو ماه پیش در مناطق مختلف مالزی آغاز شده، در دو هفته گذشته و به‌دنبال طغیان رودخانه‌ها در مناطق مركزی و جنوبی این كشور، موجب جاری شدن سیل شده است.

همچنین اعلام سازمان هواشناسی مالزی مبنی بر ادامه بارش بارانهای موسمی در مناطق مختلف این كشور نگرانی بیشتر مردم ومسوولان منطقه به لحاظ مواجهه با جاری شدن سیلهای بیشتر و افزایش شمار قربانیان و آوارگان را به همراه داشته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب