خانه / اخبار مالزی / آمار مبتلایان به تب دنگی در مالزی ‪ ۵۰‬درصد افزایش یافت

آمار مبتلایان به تب دنگی در مالزی ‪ ۵۰‬درصد افزایش یافت

بیا تو مالزی -

وزیر بهداشت مالزی از افزایش نزدیك به ‪ ۵۰‬درصدی شیوع تب دنگی در طول سال جاری در این كشور خبر داد…

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از "چوا سوی لیك" اعلام كرد: از ابتدای سال جاری میلادی تاكنون در مجموع تعداد ‪ ۳۳‬هزار و ‪ ۲۰۷‬مورد ابتلای به تب دنگی در مالزی گزارش شده كه این رقم نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با ‪ ۴۷/۵‬درصد افزایش همراه بوده است.

چوا كه در نشست روز سه‌شنبه مجلس عوام مالزی سخن می‌گفت، مجموع شمار مبتلایان به تب دنگی در مالزی در طول سال ‪ ۲۰۰۶‬را ‪ ۲۲‬هزار و ‪ ۵۱۱‬مورد ذكر كرد.

وی با اشاره به افزایش گسترده تب دنگی در منطقه جنوب‌شرق آسیا و كشورهای همجوار مالزی در طول سال جاری نسبت به سالهای قبل افزود: آمار حاكی از آن است كه امسال سنگاپور با ‪ ۱۲۶‬درصد افزایش، تایلند با ‪ ۳۶‬درصد، ویتنام با ‪ ۲۶‬درصد و كامبوج با ‪ ۲۲‬درصد افزایش با موارد ابتلای به تب دنگی در این كشورها مواجه بوده‌اند.

وزیر بهداشت مالزی همچنین آمار قربانیان تب دنگی در این كشور درطول سال جاری تاكنون را ‪ ۷۸‬نفر عنوان كرد و گفت: آمار قربانیان تب دنگی در سال گذشته ‪ ۵۹‬نفر بود.

وی، ضعف در برنامه‌ریزی در فرایند طرحهای مربوط به شهرنشینی و نیز عدم همكاری جامعه با ریشه‌كنی مناطق مناسب برای تخم‌گذاری و رشد پشه "آئدس" (ناقل ویروس تب دنگی) را در افزایش این بیماری در مالزی موثر دانست.

تب دنگی از بیماریهای خاص مناطق حاره‌ای است كه ویروس آن توسط جنس ماده پشه "آئدس" به انسان منتقل می‌شود.

این بیماری به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن و كاهش شدید گلبولهای سفید خون و در موارد حاد با ایجاد خونریزی‌های داخلی، از بیماریهای مهلك مناطق استوایی به شمار می‌رود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب