خانه / اخبار جهان / آمریکایی ها درانتظار واکسن آنفلوآنزای خوکی

آمریکایی ها درانتظار واکسن آنفلوآنزای خوکی

بیا تو مالزی - آمریکایی ها تلاش می کنند تا واکسن مبارزه با ویروس آنفلوآنزای خوکی را هرچه زودتر تهیه کنند و امیدوارند که این واکسن تا اواسط ماه اکتبر -23 مهر ماه – آماده شود.

“کتلین سی بلیوس” وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در گفت و گو با شبکه سی ان ان اعلام کرد که تا زمان روز “شکر گزاری” (اواخر نوامبر) کار زیادی باید صورت گیرد از جمله ممانعت از رفتن کودکان بیمار به مدرسه در صورتیکه ضرورت داشته باشد.

به گفته این وزیر آمریکایی، زمان تاثیر گذاری این واکسن پنج هفته خواهد بود که سه هفته پس از اولین تزریق دومین دوز مصرف می شود و دو هفته بعد از آن آخرین تزریق صورت می گیرد.

وی در آستانه بازگشایی مدارس در آمریکا از مسئولان آموزشی این کشور در خواست کرد اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش این اپیدمی و برخورد با آن را انجام دهند.

به گفته مقامات بهداشتی واگیری ویروس این بیماری در نزد کودکان و نوجوانان نامتناسب بوده و سرعت انتقال آن از کودک به کودک سریع است.

این مقام ارشد بهداشتی آمریکا در این گفت و گو از والدین کودکان و نوجوانان آمریکایی درخواست کرد که یک برنامه پشتیبانی حداقل مثل اینکه چه کسی قرار است با فرد بیمار در خانه بماند داشته باشند. آمریکایی ها درانتظار واکسن آنفلوآنزای خوکی

مرکز مهار و جلوگیری از گسترش بیماریها در آتلانتای آمریکا گزارش کرده است 477 تن براثر ابتلا به این بیماری جان خود را در امریکا از دست داده اند.

گزارش سازمان بهداشت جهانی نیز حاکیست که یک هزار و 467 نفر براثر ابتلا به ویروس آنفلوآنزای از نوع A در جهان جان باخته اند اما این سازمان تاکید می کند که ممکن است این ارقام کمتر از حد واقعی باشد.
مسئولان بهداشت آمریکایی خود را برای یک سناریوی خطرناک آماده کرده اند که براساس آن انتظار دارند که نزدیک به 40 درصد نیروی کار این کشور در پاییز و زمستان امسال به این بیماری مبتلا شوند.
ویروس بیماری آنفلوآنزای خوکی اوایل سال جاری در مکزیک مشاهده شد و بسرعت به دیگر کشورهای جهان سرایت کرد.

آمریکا بییشترین تلفات را از این بیماری داشته است.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب