سه شنبه , 21 آبان 1398
خانه / اخبار مالزی / ائتلاف اپوزیسیون مالزی با چالش مواجه شد

ائتلاف اپوزیسیون مالزی با چالش مواجه شد

بیا تو مالزی -

همزمان با بروز چالش در صفوف ائتلاف اپوزیسیون در مالزی، حزب اسلامی کشور موسوم به پاس در خصوص دخالت در امور داخلی خود به حزب داپ هشدار داد…به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، حزب پاس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این حزب مختار است با هر شخصیت حقیقی یا حقوقی از جمله حزب مالایی تباران متحد مالزی موسوم به آمنو به مذاکره بپردازد.
بر اساس این گزارش، عزیزان عبدالرزاق کمیسیونر این حزب در ایالت "کداه" گفت: پاس از دستورات هیچ کس تاسی نخواهد کرد و بر این اساس، حزب داپ که متحد پاس در ائتلاف اپوزیسیون (پاکاتان رعیت) است، حق ندارد در مورد اقدامات پاس رفتاری آمرانه داشته و یا آن را متوقف کند.

وی تاکید کرد: پاس و داپ تنها برای مقابله با ائتلاف حاکم (باریسان نشنال) در انتخابات عمومی کشور همراه شدند و آنها در واقع متحد یکدیگر نیستند.

کارپال سینگ رئیس حزب داپ، پیشتر اعلام کرده بود که ائتلاف اپوزیسیون موضوع ورود پاس به مذاکرات با آمنو، مبنی بر اتحاد مالایی تباران را بررسی و احتمالا در مورد آینده این ائتلاف تجدید نظر خواهد کرد.
عبدالرزاق گفت: پاس همیشه به دنبال الحاق احزاب مالایی تبار بوده و بر این اساس نیز از پیشنهاد مذاکره با آمنو توسط عبدالله احمد بداوی نخست وزیر مالزی استقبال کرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دو =

قالب