سه شنبه , 14 مرداد 1399
خانه / اخبار استرالیا / اتباع قاچاقچی مواد مخدر مالزی، آمریکا و استرالیا در انتظار دریافت حکم اعدام در اندنزی

اتباع قاچاقچی مواد مخدر مالزی، آمریکا و استرالیا در انتظار دریافت حکم اعدام در اندنزی

بیا تو مالزی - یک مرد 35 ساله استرالیایی که قصد داشته مواد روانگردان ‘ متامفتامین’ رابه جزیره بالی اندونزی قاچاق کند، یکی از سه نفر خارجی است که اکنون در آستانه مجازات اعدام قرار دارد.
این فرد بنام ‘ ایر’حدود دو هفته پیش توسط ماموران گمرک اندونزی هنگام ورود به جاکارتا از بانکوک، پایتخت تایلند، بازداشت شد.

‘َحُسنی سیفول’ مامور گمرک اندونزی گفت : ماموران پس از بازرسی این فرد از او حدود 20 گرم ‘متامفتامین’ و 14 قرص روانگردان به دست آوردند.

بر اساس قانون اندونزی، حمل بیش از پنج گرم مواد مخدر، محکوم به اعدام است، این فرد اکنون در آستانه مجازات اعدام قرار دارد.

تارنمای مالای میل آنلاین’ مالزی در خبری با عنوان ‘یک مالزیایی و دو نفر خارجی به دلیل قاچاق مواد مخدر به جزیره بالی اندونزی با مجازات اعدام روبرو می شوند’، نوشت که یک نفر 30 ساله مالزیایی حدود سه گرم ماریجوآنا و بیش از نیم گرم کوکائین در کیف پول خود داشته است.

بر اساس این گزارش، یک مرد آمریکایی نیز به دلیل در اختیار داشتن مقادیری حشیش توسط پلیس جزیره بالی بازداشت شده بود.

اندونزی یکی از کشورهایی است که سخت ترین قوانین مقابله با مواد مخدر را در جهان دارد و افرادی که بیش از پنج گرم مواد مخدر به همراه داشته باشند، با مجازات اعدام روبرو می شوند.

طی سال های اخیر اندونزی نسبت به اعدام برخی قاچاقچیان خارجی از جمله دو نفر قاچاقچی استرالیایی به نامهای ‘اندرو چان’ و ‘مایوران سوکوماران’ اقدام کرد که این اعدام ها در سال 2015 باعث برخی تنش های دپیلماتیک در روابط دو کشور شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چرا استرالیایی‌ها تمایلی به خرید خودروی برقی ندارند؟

بیا تو مالزی - نتایج نظرسنجی های صورت گرفته نشان می‌دهد که شهروندان استرالیایی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب