چهارشنبه , 1 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / اخراج 3 دانشجوی ایرانی از مالزی

اخراج 3 دانشجوی ایرانی از مالزی

بیا تو مالزی -

سه دانشجوی ایرانی که حدود سه ماه پیش وارد مالزی شده بودند تنها حدود یک هفته پس از ورود در حین خارج کردن مقادیری مشروبات الکلی از یکی از فروشگاههای زنجیره ای در جنوب کوالالامپور دستگیر شدند…

شاکی پرونده مدعی بود این افراد در مدت کوتاهی به دفعات دست به این اقدام زده بودند و در نهایت با مرور فیلم های دوربین های امنیتی فروشگاه این افراد شناسایی و با اتهام سرقت دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

از ساعات اولیه دستگیری تلاش شایانی از جانب دانشگاه مربوطه و سفارت جمهوری اسلامی ایران برای بخشش و تخفیف مجازات این سه نفر انجام گرفت. به گفته یکی از وکلای دانشگاه حکم محکومیت این سه نفر می توانست تا 5 سال زندان به همراه جریمه نقدی باشد. استراتژی وکلا بر این اساس بوده که ضمن جبران خسارت وارده به شاکی ، قاضی پرونده با عنایت به وساطت سفارت و دانشگاه تنها به اخراج این افراد از مالزی رضایت داده و پرونده را مختومه سازد و از اعلام حکم خودداری نماید.

خوشبختانه پس از دو ماه تلاش ، انجام نامه نگاری های مختلف و خصوصاً تلاش مخلصانه مقامات سفارت هفته گذشته قاضی پرونده ضمن اخذ تعهدات لازم، تنها به اخراج این سه تن از مالزی رضایت داد.

این قبیل اتفاقات حتی اگر اتهام نا وارد باشد می تواند لطمه جدی به آبروی همه ایرانیان مقیم مالزی وارد آورد. دقت فراوان در هنگام خرید از فروشگاهها خصوصاً توسط توریستها و تازه وارد ها ضروری است چراکه در بعضی موارد مسائلی مثل فراموش کردن پرداخت صورت حساب یا تغییر اتیکت قیمت می تواند اتهام سرقت را متوجه مشتری سازد. کلیه فروشگاههای مالزی تحت کنترل دوربینهای امنیتی می باشند و 75% کل زندانی های مالزی را اتباع خارجی تشکیل می دهند.

منبع : ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − نه =

قالب