شنبه , 4 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / ارزش سهام “پروتون” به پایین‌ترین سطح خود در هفت سال گذشته رسید

ارزش سهام “پروتون” به پایین‌ترین سطح خود در هفت سال گذشته رسید

بیا تو مالزی -

سامانه اینترنتی "بیزینس تایمز" از كاهش ‪ ۱۸‬درصدی ارزش سهام شركت خودرو سازی دولتی "پروتون" مالزی خبر داد…

بیزینس تایمز در گزارش روز پنجشنبه خود همچنین ارزش سهام پروتون در روز چهارشنبه را در كمترین میزان آن نسبت به سال ‪ ۲۰۰۱‬به این طرف اعلام كرد.

بنابه این گزارش، اعلام این كاهش ‪ ۱۸‬درصدی (برابر با ‪ ۹۲‬سن) درارزش سهام پروتون كه نرخ جدید را به چهار رینگیت و دو سن می‌رساند، در حالی صورت گرفته كه مسوولان این شركت روز سه‌شنبه از لغو گفت و گوها با شركت آلمانی "فولكس واگن" درباره انتخاب شریك سرمایه‌گذاری برای پروتون خبر دادند.

مسوولان پروتون از سه‌سال پیش برای انتخاب شریك خارجی این شركت باهمتایان خود در فولكس واگن به مذاكره پرداخته بودند.

بنابه این گزارش، در پی مبادلات ‪ ۱۵‬میلیون و ‪ ۹۸۰‬هزار سهام شركت پروتون در روز چهارشنبه، این شركت با بیشترین ضرر درطول هفت سال گذشته مواجه شد.

تحلیلگران بر این عقیده‌اند كه حتی اگر پروتون هم راغب به از سرگیری گفت و گوها با فولكس واگن باشد، بعید به نظر می‌رسد كه این شركت آلمانی كه در سه سال گذشته تاكنون سه بار مذاكراتش با مقامات مالزیایی لغو شده، حاضر به ادامه این امر شود.

به گزارش ایرنا، در پی سفر دو هفته گذشته مسوولان شركت خودروسازی دولتی پروتون مالزی درقالب یك هیات بلندپایه اقتصادی به ایران، دو كشور درزمینه طراحی و راه‌اندازی خط تولید خودرویی با لحاظ طراحی اسلامی و استفاده از آن از جمله در ناوگان تاكسیرانی ایران به توافق رسیدند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + نوزده =

قالب