جمعه , 26 مرداد 1397
خانه / اخبار مالزی / استاد دانشگاه مالزی: بوعلی سینا سرآمد بزرگان تاریخ جهان بشری است

استاد دانشگاه مالزی: بوعلی سینا سرآمد بزرگان تاریخ جهان بشری است

بیا تو مالزی -

فیلسوف و استاد دانشگاه مالزی گفت: بوعلی سینا نه تنها عالمی بزرگ در ایران است بلکه در تمام زمینه های علمی از جمله فلسفه، عرفان و پزشکی متخصص و سرآمد بزرگان تاریخ جهان بشری است.

دکتر “شمس الدین عارف” روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای نخستین بار است که در جشنواره حکمت سینوی در ایران شرکت می کنم و تاکنون نیز در بیش از 20 کنفرانس در کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، انگلیس، اندونزی، آلمان و ایران حضور یافته ام.

این استاد دانشگاه مالزی اضافه کرد: همچنین پنج مقاله در زمینه معرفت شناسى، حدس (بصیرت) و علت در همایش های مختلف بین المللی ارائه کرده است.
استاد “شمس الدین عارف” در جشنواره حکمت سینوی، در زمینه ابن سینا و مسایل مابعدالطبیعی مقاله ای تحت عنوان “جهان باقی ، برهان ابن سینا برای ابدیت جهانی” ارایه داد.

این جشنواره سه روزه به منظور گرامیداشت شیخ الرییس ابوعلی سینا در دو بخش اهدای جوایز بین المللی و نشست های پنج گانه علمی با حضور 36 فیلسوف برجسته از 17 کشور جهان و پژوهشگران داخلی حوزه حکمت ، فلسفه و طب سنتی برگزار می شود.

جایزه های این جشنواره شامل نشان حکیم هزاره‌ها، 100 میلیون ریال و لوح سپاس بوده به فعالیت‌های برجسته منتخب در بخش های پنجگانه ابن سینا پژوهی، پزشکی بوعلی سینا، فلسفه بوعلی سینا، حکمت گرایی شیخ الرییس و حکمتانه به افراد برگزیده اهدا می شود.

30 نمایندگی خبری رسانه‌های خارجی و بیش از 50 خبرنگار ملی از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات و 50 خبرنگار استانی نیز این رویداد مهم علمی را پوشش می‌دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

لیست جدید دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم سال ۲۰۱۸

بیا تو مالزی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران طی اعلامیه‌ای، فهرست جدید دانشگاه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + سه =

قالب