خانه / اخبار مالزی / استاد دانشگاه مالزی: بوعلی سینا سرآمد بزرگان تاریخ جهان بشری است

استاد دانشگاه مالزی: بوعلی سینا سرآمد بزرگان تاریخ جهان بشری است

بیا تو مالزی -

فیلسوف و استاد دانشگاه مالزی گفت: بوعلی سینا نه تنها عالمی بزرگ در ایران است بلکه در تمام زمینه های علمی از جمله فلسفه، عرفان و پزشکی متخصص و سرآمد بزرگان تاریخ جهان بشری است.

دکتر “شمس الدین عارف” روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای نخستین بار است که در جشنواره حکمت سینوی در ایران شرکت می کنم و تاکنون نیز در بیش از 20 کنفرانس در کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، انگلیس، اندونزی، آلمان و ایران حضور یافته ام.

این استاد دانشگاه مالزی اضافه کرد: همچنین پنج مقاله در زمینه معرفت شناسى، حدس (بصیرت) و علت در همایش های مختلف بین المللی ارائه کرده است.
استاد “شمس الدین عارف” در جشنواره حکمت سینوی، در زمینه ابن سینا و مسایل مابعدالطبیعی مقاله ای تحت عنوان “جهان باقی ، برهان ابن سینا برای ابدیت جهانی” ارایه داد.

این جشنواره سه روزه به منظور گرامیداشت شیخ الرییس ابوعلی سینا در دو بخش اهدای جوایز بین المللی و نشست های پنج گانه علمی با حضور 36 فیلسوف برجسته از 17 کشور جهان و پژوهشگران داخلی حوزه حکمت ، فلسفه و طب سنتی برگزار می شود.

جایزه های این جشنواره شامل نشان حکیم هزاره‌ها، 100 میلیون ریال و لوح سپاس بوده به فعالیت‌های برجسته منتخب در بخش های پنجگانه ابن سینا پژوهی، پزشکی بوعلی سینا، فلسفه بوعلی سینا، حکمت گرایی شیخ الرییس و حکمتانه به افراد برگزیده اهدا می شود.

30 نمایندگی خبری رسانه‌های خارجی و بیش از 50 خبرنگار ملی از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات و 50 خبرنگار استانی نیز این رویداد مهم علمی را پوشش می‌دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب