شنبه , 26 اسفند 1396
خانه / اخبار مالزی / استرالیا همكاریهای آموزشی- تحقیقاتی خود را با مالزی توسعه می‌دهد

استرالیا همكاریهای آموزشی- تحقیقاتی خود را با مالزی توسعه می‌دهد

بیا تو مالزی -

سفیر استرالیا در مالزی بر تصمیم دولت این كشور در توسعه همكاریهای آموزشی- تحقیقاتی با مالزی تاكید كرد…

خبرگزاری رسمی مالزی "برناما" در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از سخنان خانم "پنی ویلیامز" در آیین بزرگداشت ‪ ۵۰‬سال روابط استرالیا- مالزی در كوالالامپور گفت: استرالیا قصد دارد تا همكاریهای آموزشی خود را بامالزی در زمینه‌های مختلف شامل حوزه‌های تحقیقاتی توسعه بخشد.

وی بابیان آنكه همكاریهای آموزشی استرالیا با دیگر كشورهای جهان ازجمله مالزی یكی از مهمترین اهداف دولت استرالیا است، توسعه این چنین همكاری- هایی را برای هر دوطرف "مفید" دانست.

ویلیامز بااشاره به سابقه طولانی مدت روابط صمیمی وگرم مالزی و استرالیا به ویژه در زمینه‌های آموزشی، نسبت به توسعه همكاریهای دو طرف در زمینه‌های تحقیقاتی و نیز افزایش شمار دانشجویان استرالیایی شاغل به تحصیل در مالزی و بالعكس ابراز امیدواری كرد.

وی ضمن آنكه دانشگاههای مالزی را برخوردار از شرایط آموزشی مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان استرالیایی عنوان كرد، از تلاشهای جاری دولت متبوعش در گفت وگو با دانشگاههای دو كشور در زمینه تبادل دانشجو و نیز همكاریهای تحقیقاتی و آموزشی خبر داد.

سفیر استرالیا همچنین با اشاره به مناسبات و همكاریهای كشور متبوعش با مالزی در زمینه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، از ادامه تلاشهای كانبرا در بهره گیری از ظرفیت بالقوه مالزی در حوزه بازارهای سرمایه‌گذاری اطمینان خاطر داد.

مراسم بزرگداشت ‪ ۵۰‬سال روابط متقابل مالزی واسترالیا روز سه‌شنبه باحضور سفیر استرالیا و نیز "جوزف سالانگ گندم" معاون وزیر خارجه مالزی در شهر كوالالامپور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در زمان حاضر بیش از ‪ ۲۰‬هزار مالزیایی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استرالیا مشغول به تحصیل هستند.

همچنین حدود ‪ ۱۵‬هزار مالزیایی نیز هم‌اكنون در كالج‌ها و موسسات آموزش عالی استرالیایی در داخل مالزی تحصیل می‌كنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چشم انداز اقتصادی آ.سه.آن در سال 2018

بیا تو مالزی - اقتصاددانان با ارجاع به صادرات محصولات الکترونیک و همچنین افزایش اقتصاد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 11 =

قالب