پنج شنبه , 19 تیر 1399
خانه / اخبار استرالیا / استرالیا همکاریهای آموزشی- تحقیقاتی خود را با مالزی توسعه می‌دهد

استرالیا همکاریهای آموزشی- تحقیقاتی خود را با مالزی توسعه می‌دهد

بیا تو مالزی -

سفیر استرالیا در مالزی بر تصمیم دولت این کشور در توسعه همکاریهای آموزشی- تحقیقاتی با مالزی تاکید کرد…

خبرگزاری رسمی مالزی "برناما" در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از سخنان خانم "پنی ویلیامز" در آیین بزرگداشت ‪ ۵۰‬سال روابط استرالیا- مالزی در کوالالامپور گفت: استرالیا قصد دارد تا همکاریهای آموزشی خود را بامالزی در زمینه‌های مختلف شامل حوزه‌های تحقیقاتی توسعه بخشد.

وی بابیان آنکه همکاریهای آموزشی استرالیا با دیگر کشورهای جهان ازجمله مالزی یکی از مهمترین اهداف دولت استرالیا است، توسعه این چنین همکاری- هایی را برای هر دوطرف "مفید" دانست.

ویلیامز بااشاره به سابقه طولانی مدت روابط صمیمی وگرم مالزی و استرالیا به ویژه در زمینه‌های آموزشی، نسبت به توسعه همکاریهای دو طرف در زمینه‌های تحقیقاتی و نیز افزایش شمار دانشجویان استرالیایی شاغل به تحصیل در مالزی و بالعکس ابراز امیدواری کرد.

وی ضمن آنکه دانشگاههای مالزی را برخوردار از شرایط آموزشی مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان استرالیایی عنوان کرد، از تلاشهای جاری دولت متبوعش در گفت وگو با دانشگاههای دو کشور در زمینه تبادل دانشجو و نیز همکاریهای تحقیقاتی و آموزشی خبر داد.

سفیر استرالیا همچنین با اشاره به مناسبات و همکاریهای کشور متبوعش با مالزی در زمینه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، از ادامه تلاشهای کانبرا در بهره گیری از ظرفیت بالقوه مالزی در حوزه بازارهای سرمایه‌گذاری اطمینان خاطر داد.

مراسم بزرگداشت ‪ ۵۰‬سال روابط متقابل مالزی واسترالیا روز سه‌شنبه باحضور سفیر استرالیا و نیز "جوزف سالانگ گندم" معاون وزیر خارجه مالزی در شهر کوالالامپور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در زمان حاضر بیش از ‪ ۲۰‬هزار مالزیایی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استرالیا مشغول به تحصیل هستند.

همچنین حدود ‪ ۱۵‬هزار مالزیایی نیز هم‌اکنون در کالج‌ها و موسسات آموزش عالی استرالیایی در داخل مالزی تحصیل می‌کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چرا استرالیایی‌ها تمایلی به خرید خودروی برقی ندارند؟

بیا تو مالزی - نتایج نظرسنجی های صورت گرفته نشان می‌دهد که شهروندان استرالیایی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب