خانه / اخبار مالزی / اطلاعیه بیمه دانشجویی I.N.G.

اطلاعیه بیمه دانشجویی I.N.G.

بیا تو مالزی -

سفارت جمهوری اسلامی ایران در كوالالامپور ضمن تایید كلیه اقدامات انجام شده، استفاده هموطنان و دانشجویان را از بیمه I.N.G توصیه و توجه علاقمندان را به گزارش آقای ابوالفضل مقدم وكیل مقیم مالزی در زمینه نحوه ایجاد تسهیلات بیمه ای مذكور جلب نماید…

آقای مقدم: بنام خدا من ابوالفضل مقدم وكیل و حقوقدان، فارغ التحصیل رشته حقوق در سال 1996 از دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی هستم و هم اكنون در دفتر وكالت نشیر، جوهل در كوالالامپور مشغول میباشم. پیش از آنكه در مورد بیمه I.N.G توضیح دهم لازم میدانم در مورد ضرورت هائی كه احساس شد تا این بیمه راه اندازی شود توضیحاتی را خدمت شما بدهم.

به واقع در سالیانی كه من در اینجا حضور دارم همواره شاهد این قضیه بودم كه دانشجویان ایرانی به ویژه در سالهای اخیربا مشكلات عدیده درمانی و هزینه های سنگین ناشی از آن مواجه بوده اند لذا در سال گذشته با همفكری سفارت جمهوری اسلامی ایران و تنی چند از ایرانیان مقیم مالزی به این نتیجه رسیدیم تا به طریقی برای این قشر جوان و فرهیخته كشورمان تسهیلات ایجاد كنیم. اهمیت موضوع در این بود كه دانشجویان بتوانند با آرامش خاطر و در سلامت كامل به ادامه تحصیل خود بپردازند. از این رو با شركت I.N.G وارد مذاكره شدیم و به فضل خدا توانستیم خدماتی شایسته برای دانشجویان تحت پوشش بیمه فوق تدارك ببینیم. به واقع بیمه فوق اگر بهترین نباشد به اذعان شركتهای دیگر بیمه یكی از بهترینهاست. حق عضویت سالانه این بیمه در سال گذشته برای هر عضو حدود مبلغ 471 رینگیت بود. در ازای پرداخت این حق عضویت، بیمه I.N.G متعهد شد در سال تا سقف 50000  رینگیت مالزی هزینه بیمارستانی و 3000 رینگیت هزینه دكتر و دارو را برای هر عضو بپردازد.

نكته حائز اهمیت این است كه تقریبا تمامی شركتهای بیمه از پرداخت حق ویزیت دكتر و هزینه دارو خودداری مینمایند ولی به لطف خداوند توانستیم این امتیاز را از I.N.G  بگیریم. این بیمه همچنین هزینه های اتاق بیمارستان های خصوصی طرف قرارداد I.N.G را تا سقف 350 رینگیت در روز تامین میكند. بر اساس آخرین گزارشی كه در اختیار من گذاشته شده در میان جمعیتی حدود 230 نفری تحت پوشش تا كنون 960 مورد ارائه خدمات و مزایای مراجعه به پزشك و تامین هزینه های بیمارستانی و جراحی به اعضاء را داشته ایم كه بیشترین رقم پرداخت شده فقط بابت یكی از اعضاء از سوی I.N.G به بیمارستان حدود 48000 رینگیت و كمترین مبلغ 100 رینگیت بوده است.

با توجه به این كه این اولین تجربه سازماندهی تامین گروهی خدمات بیمه درمانی خصوصی برای دانشجویان و خانواده های تحت تكفل آنها در مالزی بود و با توجه به اینكه میزان هزینه دریافتی I.N.G نسبت به ارائه خدمات منحصر بفرد آن نسبت به بیمه های دیگر ناچیز به نظر میرسید لذا عملا گستردگی ارائه این خدمات تا مدتها برای مردم قابل قبول نبود از این رو متقاضیان با احتیاط بیشتری نسبت به عضویت در این بیمه اقدام می كردند اما با توجه به تجربه خوبی كه سال گذشته این بیمه در تامین هزینه های خدمات درمانی برای دانشجویان ایرانی بیمه شده داشت ،این اعتماد هم اكنون به وجود آمده است و امیدواریم شاهد رغبت هر چه بیشتری نسبت به عضویت در این بیمه باشیم.

ضمنا با توجه به مذاكراتی كه با بیمه I.N.G انجام شد در سال گذشته متعهد شدیم تا در قبال بیمه مناسبی كه از I.N.G می گیریم حد اقل یك هزار نفر عضو ایجاد كنیم كه متاسفانه این مهم انجام نگردید اما با توجه به ارتباطات خود توانستیم آنها را مجاب كنیم كه به اعضای كنونی همان خدماتی را كه برای 1000 نفر ارائه میشود بدهند.

نكته حائز اهمیت اینجاست كه این قرار داد بیمه در پایان ماه ژانویه 2009 به پایان میرسد و برای اینكه بتوانیم چه از این شركت یا شركتهای دیگر كه با آنها مذاكرات انجام گرفته خدمات درمانی مناسب بگیریم لازم است كه حداقل 1000 نفر عضو داشته باشیم.

در خاتمه با عنایت به اینكه  بیمه خدمات درمانی یكی از ضروری ترین نیازهای جامعه امروزی است و انسان ها بخاطر داشتن زندگی آرام و بدور از دغدغه های ناشی از هزینه های حوادث ناگهانی و غیر قابل پیش بینی تلاش میكنند. امیدوارم كه دانشجویان، این قشر فرهیخته با هماهنگی و اتحاد با یكدیگر و حمایت از حقوق اولیه خودشان در تحقق این مهم ما را یاری دهند. من معتقدم علاج واقعه را قبل از وقوع باید كرد. امیدوارم هیچ مشكل پزشكی برای هیچ یك از عزیزان پیش نیاید ولی تعارف را كه كنار بگذاریم بیمه خدمات درمانی، لازمه زندگی روز مره همه ما می باشد امید است همه عزیزان نسبت به سلامت خود حساس بوده و در تضمین سلامت خود از طریق بیمه درمانی كوشا باشند.

منبع : سفارت جمهوری اسلامی ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب