چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی

اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی

بیا تو مالزی - آغاز بکار فاز اول خدمات الکترونیکی در بخش امور دانشجویی …

» بسمه تعالی «

اطلاعیه

خدمات الکترونیکی بخش امور دانشجویی سفارت جمهوری اسلامی ایران

بدینوسیله باطلاع دانشجویان و فرهیختگان گرامی میرساند کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی از روز شنبه ۱۴ مرداد  ۱۳۹۱  ( ۴ اگوست ۲۰۱۲ )  همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) فاز اول خدمات الکترونیکی در بخش امور دانشجویی را آغاز خواهد نمود.

در همین رابطه قابل توجه است که پس از تاریخ مذکور تشکیل پرونده دانشجویی و صدور بلیط نیم بهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از طریق سایت سفارت و به صورت آنلاین انجام خواهد پذیرفت.

بدیهی است بعد از این تاریخ به مراجعات حضوری برای تحویل مدارک تشکیل پرونده دانشجویی و درخواست صدور بلیط نیم بها رسیدگی نخواهد شد.

دستورالعمل و راهنمای استفاده از خدمات الکترونیکی کنسولی در سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران درج گردیده است.فلذا دانشجویان و فرهیختگان گرامی پس از مطالعه دقیق راهنمای خدمات الکترونیکی نسبت به تسهیل امور خویش ما را یاری نمایند.

در بخش درخواست بلیط نیم بها،دانشجویان عزیز پس از ثبت نام در سایت سفارت و تایید مشخصات کاربری، به منوی درخواست آنلاین مراجعه نموده و تقاضای خویش را ارسال نمایند و بعد ازدریافت ایمیل تایید آن توسط امور دانشجویی می توانند از صبح روز بعد مستقیما به دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور مراجعه نموده و نسبت به تهیه بلیط خویش اقدام کنند.

برای تشکیل پرونده دانشجویی آنلاین نیز پس از ثبت نام در سایت سفارت و تایید مشخصات کاربری، مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده دانشجویی را از طریق منوی درخواست های آنلاین آپلود کرده و پس ازدریافت ایمیل تایید امور دانشجویی نسبت به انجام مراحل رویت اصل مدارک در کنسولی (ویا نمایندگان امور دانشجویی در جوهور و پیننگ در آینده ای نزدیک)اقدام نمایند.

 

منبع:سایت سفارت جمهور ی اسلامی ایران در مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

خانه / اخبار مالزی / اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی

اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی

بیا تو مالزی -

نحوه تایید مدارک فارع التحصیلان…

بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان محترم متقاضی تایید مدارک فارغ التحصیلی می رساند ؛ طبق رویه جدید منبعد تمامی امور مربوط به تایید  مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) توسط بخش کنسولی انجام خواهد شد. لذا مقتضی است با عنایت به نکات مشروطه ذیل اقدام فرمائید.

۱ – ثبت نام در سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران www.iranembassy.com.my    )  )

۲ – ارسال مدارک ذیل از طریق آدرس اینترنتی  ( [email protected])

  الف) مدرک تحصیلی  ( به زبان انگلیسی )

            تبصره  یک : در صورتیکه در انتظار صدور مدرک خود هستید ، نام سنا ( Senate meeting)  جهت استعلام صحت مدرک از دانشگاه کافی است.

            تبصره دو : دانشگاه UPM  تنها مدرک نهائی را تائید مینماید، لذا نامه سنا برای دریافت استعلام از این دانشگاه مورد قبول نیست .

 ب ) ریز نمرات :

۳ – لازم است عنوان ایمیل و فایل ضمیمه آن را بدین صورت  ارسال فرمایید :

” شناسنامه – شماره کارت دانشجوئی – استعلام مدرک”

ملاحظه : بدیهی است پس از دریافت مدارک و استعلام از دانشگاه مربوطه ، نتیجه نهائی به شما اطلاع داده خواهد شد . لذا خواهشمنداست از هرگونه تماس تا قبل از دو هفته از ارسال مدارک خودداری نمایند.

۴  – پس از  تماس سفارت و اعلام نتیجه ، متقاضی می تواند با مراجعه در یک یاز ساعات اداری به کنسولگری، نسبت به ارائه تقاضای خود برای تائید مدارک تحصیلی (شامل : الف – اصل مدرک تحصیلی به زبان انگلیسی و مالائی  ب – ریز نمرات  ج : پایان نامه ممهمور به مهر دانشگاه) اقدام نماید.

            تبصره : متقاضیان ارتقاء مقطع تحصیلی می توانند همزمان گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع جدید را جهت اقدامات بعدی به بخش دانشجوئی ارائه نمایند.

۵ – بدیهی است اقدامات فوق جهت افرادی است که قبلا نسبت به تشکیل پرونده دانشجوئی در کنسولگری اقدام نموده اند. لذا افراد فاقد پرونده  دانشجوئی می بایست در حد فاصل میان ارسال  مدارک و دریافت پاسخ ، اقدامات ذیل را بعمل آورند.

–          با مراجعه به وزارت امور خارجه مالزی – پوتراجایا – نسبت به تائید کلیه مدارک تحصیلی خود اقدام نمایند.

–          با حضور در کنسولگری ضمن در دست داشتن گذرنامه ، شناسنامه و کارت ملی ، نسبت به تشکیل پرونده کنسولی اقدام نمایند.

 

منبع:سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب