دوشنبه , 6 خرداد 1398
خانه / دانستنیها / اعترافات یک چپ دست

اعترافات یک چپ دست

بیا تو مالزی -

اعترافات جالب یک کاربر چپ دست در دنیای فناوری…

مانند 10 درصد از مردم کره زمین ، چپ دست بدنیا آمدم.
اما مانند همه وسایل دنیای فناوری که برای راست دستها درست شده، نمی توان به نحو مطلوبی از آنها بهره گرفت. دگمه روشن –خاموش کامپیوتر، دگمه بیرون آوردن دیسک از درایو، درایورهای اپتیکال لپ تاپ، کیپد های عددی، پرینترها همه و همه برای راست دستها و توسط راست دستها ساخته شده است.
تنها qwerty کیبورد برای چپ دستها مناسب است و بس!
موس هم برای راست دستها ساخته شد و بعدا در ویندوز قابلیت چپ و راست کردن کلیک ها تعبیه شد.(کومودور امیگا500 در سال 1987 را حتما به خاطرتان هست)
و بعدا مایکروسافت در سال 1993 فناوری تبدیل کلیک راست و چپ را به ماوسها اضافه کرد. تیم طراحان مایکروسافت 12 راست دست داشت و یک نفر چپ دست که بعدا مایکروسافت سعی کرد بازار راست دستها را به نفع چپ دستها از دست ندهد، چون بهرحال تعداد آنها در دنیا بیشتر است.
اچ پی هم بعدها سعی کرد پرینترهای خود را طوری طراحی کند که چپ دستها اذیت نشوند.
اما از همه این داستانها که بگذریم، ورود آیفون در سال 2007 و بعد بازار تبلت ها بود که انقلابی را که چپ دستها آرزویش را داشتند، برآورده ساخت.
برای اولین بار در تاریخ فناوری آی پد و آیفون طوری طراحی شدند که چپ دستها نیز مانند راست دستها لذت ببرند و این یعنی فناوری مدرن برای نه فقط 90 درصد بلکه برای 100 درصد از مردم دنیا؛ چه چپ دست و چه راست دست.
آیکون این دستگاهها در وسط قرار داده شد و طراحی یونیورسال یافت.
تمام عمرم را در دنیای فناوری به سر برده ام تا ابزارهایی که راست دستها ساخته اند را با دست چپ استفاده کنم و هرگز جایی هم شکایت نکرده ام و حالا بعد از سالها کاغذ را با دست راست پاره می کنم و نمی توانم از قیچی با دست چپ استفاده کرده و کاغذ را برش دهم.
و حالا اعتراف می کنم که فناوری راست دستها مرا با خود سازگار کرده، نه ابزار ها را با من (منهای آیفون)
منبع:خبرآنلاین
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

خاصیت آنتی اکسیدانی ۵ میوه | دوری از چاقی و اضافه وزن

بیا تو مالزی - مطالعات نشان داده‌اند که ماده خاصی به نام آنتوسیانین موجود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 3 =

قالب