خانه / اخبار مالزی / اعزام یك كشتی جنگی بین المللی به سومالی برای تعقیب دزدان دریایی

اعزام یك كشتی جنگی بین المللی به سومالی برای تعقیب دزدان دریایی

بیا تو مالزی -

به دنبال اقدام دزدان دریایی در ربودن سه كشتی باری از جمله كشتی ایران دیانت در آب های شرق آفریقا یك كشتی جنگی بین المللی به منطقه اعزام شد…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، یك كشتی جنگی بین المللی برای تعقیب سه كشتی باری و 57 خدمه آن كه روز گذشته توسط دزدان دریایی در آب های سومالی ربوده شدند به این منطقه اعزام شده است.

نول چونگ از دفتر دریایی بین المللی با اعلام این خبر از سازمان ملل خواست اقدامات بیشتری در جهت مبارزه با دزدی دریایی در سواحل شرقی آفریقا انجام دهد.

چونگ كه رئیس مركز گزارش دفتر دریایی بین المللی در كوالالامپور است گفت نیروهای دریایی ائتلاف مستقر در منطقه در حال بررسی حركت سه كشتی ایرانی، ژاپنی و آلمانی ربوده شده هستند.

وی افزود: هر سه كشتی در حال حركت هستند و به نظر می رسد در جهت آب های سرزمینی سومالی حركت می كنند.

نیروی دریایی ائتلاف شامل كشورهای امریكا، فرانسه، آلمان، پاكستان، انگلیس و كانادا است. در حال حاضر ریاست این نیرو بر عهده كانادا قرار دارد.

بر اساس این گزارش دزدان دریایی در روز گذشته طی یك ساعت كشتی فله بر ایرانی «ایران دیانت» با 29 سرنشین را به همراه یك تانكر حامل مواد شیمیایی ژاپنی با 19 سرنشین در خلیج عدن ربودند. در همان روز یك كشتی باری آلمان با 9 سرنشین در این منطقه ربوده شد.

دو روز قبل از آن نیز یك كشتی حامل روغن مالزی با 39 سرنشین در همین منطقه ربوده شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب