دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار ایران / اعلام دلایل قطعی‌های اینترنت کشور

اعلام دلایل قطعی‌های اینترنت کشور

بیا تو مالزی -

وی اضافه کرد: در همه کشورهای جهان تمهیداتی اندیشیده شده که در آن پهنای باند را به صورت تنوع بخشی طراحی می‌کنند که اگر یک نقطه دچار مشکل شد، ترافیک اینترنتی به نقاط دیگر انتقال یابد…

رئیس انجمن شرکت‌های اینترنتی گفت: با وجودی که مشکلات اخیر اینترنت قطع یکی از مسیرهای فیبر نوری توسط یک کشتی عنوان می‌شود این مشکل در کشورهای حاشیه خلیج فارس رفع شده اما ما هنوز شاهد ادامه این قطعی‌ها هستیم.

مهندس مسعود ریاضیات در گفت‌وگو با مهر با اشاره به قطعی‌های مکرر اینترنت و ادامه این قطعی‌ها در کشور گفت: کیفیت خط‌های اینترنتی ارتباط مستقیم به پهنای باند، رشته اصلی فیبر نوری و متولی اصلی یعنی شرکت زیرساخت دارد.

وی اضافه کرد: در همه کشورهای جهان تمهیداتی اندیشیده شده که در آن پهنای باند را به صورت تنوع بخشی طراحی می‌کنند که اگر یک نقطه دچار مشکل شد، ترافیک اینترنتی به نقاط دیگر انتقال یابد.

ریاضیات افزود: در واقع در کشورهای دیگر پهنای باند به صورت Loop و یک حلقه است که اگر یک طرف دچار خرابی شد، طرف دیگر کار ارتباطی را انجام دهد بنابراین این اطمینان وجود دارد که پهنای باند همیشه در اختیار است و بلافاصله روشهای دیگر جایگزین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد : همچنین در کشورهای توسعه یافته خدمات اینترنتی به عهده چندین کشور است که در صورت قطعی اینترنت همه با هم در صدد رفع آن بر می‌آیند ولی در ایران اینگونه نیست و تنها یک متولی اصلی (شرکت زیرساخت) دارد که باید پاسخگوی همه قطعی‌ها باشد.

رئیس انجمن شرکت‌های اینترنتی در ادامه یکی دیگر از دلایل قطعی‌های اینترنت در کشور را توزیع نامناسب پهنای بینIsp و PAP‌ها دانست و اظهار داشت: توزیع پهنای باند بین Isp‌ها در کشور باید با هزینه کم انجام شود تا این شرکت‌ها بتوانند در تمام نقاط از پهنای باند با صرف هزینه‌های بسیار کم استفاده کنند.

وی گفت : در زمینه قطعی اینترنتی علاوه بر دو دلیلی که گفته شد، دلیل سومی هم وجود دارد که مربوط به تجهیزات پشتیبانی Ispها است که باید رضایت مشتریان را جلب کنند. پر واضح است تا زمانی هم که برای Isp‌ها صرفه اقتصادی وجود داشته باشد، این کار را به خوبی انجام می‌دهند.

ریاضیات خاطرنشان کرد: با گزارشاتی که ما از کاربران اینترنتی دریافت کرده ایم متوجه شده ایم که با وجود استفاده آنها از خدمات چندین شرکت Isp باز هم این قطعی‌ها حتی در سرویس‌های خانگی دایال آپ (dial up) وجود داشته و همچنان ادامه دارد که این نشان می‌دهد که اشکالات مربوط به ارایه خدمات و پشتیبانی توسط Isp‌ها نیست.

وی در ادامه سخنان خود به بحث کاهش تعرفه اینترنت هوشمند (IN) اشاره کرد و گفت: سرویس اینترنت هوشمند (IN) در حال حاضر سرویسی نیست که شرکت مخابرات از آن منبع درآمد داشته باشد به همین دلیل 30 درصد از هزینه‌های خود را از شرکت‌های اینترنتی (sp ها) دریافت و بعدا تجهیزات و اجازه ارایه خدمات را به این شرکت‌ها می‌دهد.

رئیس انجمن شرکتهای اینترنتی افزود: به عبارتی تا هزینه‌ها توسط شرکت‌های Isp به شرکت مخابرات پرداخت نشود، خدمات ارائه نمی‌شود به همین دلیل هزینه‌ها بالا رفته و تا به مصرف کننده نهایی برسد قیمت‌ها چندین برابر می‌شود.
وی اظهار داشت: از نظر بنده در این رابطه بهتر است که این هزینه‌ها کسر شود تا مشکلات افزایش قیمت برای کاربر از بین برود.

ریاضیات خاطرنشان کرد: وزارت راه در حال حاضر به صورت رایگان جاده سازی کرده و آن را در اختیار مردم قرار می‌دهد، چه خوب است که وزارت ارتباطات با پیروی از این روش مسیرهای فیبرنوری را که ایجاد می‌کند با قیمتهای پایین و مناسب در اختیار مردم قرار دهد.

وی افزود: با کاهش قیمت‌های فیبرنوری و صرفه اقتصادی برای مردم شاهد رونق اقتصادی در کشور و در نتیجه ایجاد دولت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و… خواهیم بود.
ریاضیات اضافه کرد: با ایجاد رونق اقتصادی، کشور توسعه پیدا کرده و هزاران شغل برای جوانان ما ایجاد خواهد شد.

رئیس انجمن شرکت‌های اینترنتی گفت: هم اکنون ما رابطه مستقیمی با قوه قضائیه در قالب ایجاد شورای حل اختلاف در زمینه مشکلات اینترنتی داریم که تاکنون مراجعات بسیاری از سوی کاربران جهت حل مشکلات داشته ایم که امیدواریم که یک رابطه خوب هم با قوه مجریه برقرار کنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هفت =

قالب