یکشنبه , 5 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / افزایش بیماری ایدز در ایران

افزایش بیماری ایدز در ایران

بیا تو مالزی -

این مسئول وزارت بهداشت گفت: بر پایه برآورد ما، شصت تا هفتاد هزار نفر در كشور، به ویروس این بیماری آلوده‌‌اند كه به مرور خود را نشان می‌دهند…
رئیس مركز مدیریت بیماری‌‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: اكنون ایران از شمار كشورهای با شیوع پایین ایدز به دسته كشورهای با شیوع متمركز نزول كرده است.

دكتر گویا در گفت‌وگو با شبكه خبر اظهار داشت: اكنون بنا بر آمار دقیق، 16 هزار و 90 نفر در كشور به ویروس ایدز آلوده‌‌اند و 123 نفر از این افراد به مرحله حاد بیماری رسیده‌‌اند و به مراقبت‌‌های ویژه نیاز دارند.

این مسئول وزارت بهداشت گفت: بر پایه برآورد ما، شصت تا هفتاد هزار نفر در كشور، به ویروس این بیماری آلوده‌‌اند كه به مرور خود را نشان می‌دهند.

وی درباره آمار جهانی این بیماری مهلك گفت: تاكنون 33 میلیون و 200 هزار نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده‌‌اند و كشورهای جنوب صحرای آفریقا، كشورهای شوروی سابق و جنوب شرق آسیا، از جمله كشورهایی هستند كه بیشترین شیوع بیماری ایدز در آنها وجود دارد.

دكتر گویا گفت: 66 درصد مبتلایان به ایدز در ایران، با سوزن آلوده و اعتیاد تزریقی به این بیماری مبتلا شده‌‌اند و متأسفانه، اكنون شیوع این بیماری در میان نوجوانان و جوانان به علت رفتارهای پرخطر بیشتر شده است.

مدیر مركز مدیریت بیماری‌‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تصریح كرد: اكنون ایران از جرگه كشورهای با شیوع پایین به شمار كشورهای با شیوع متمركز رسیده و این نشان‌دهنده یك خطر برای كشورمان است.

این متخصص بیماری‌‌های عفونی، با اعلام این‌كه بیماری ایدز درمان قطعی ندارد، تصریح كرد: آموزش‌‌های عمومی از راه رسانه‌ها، به ویژه به نسل جوان و دوری جستن از رفتارهای پرخطر، می‌تواند یكی از عوامل جدی در راه جلوگیری از شیوع این بیماری مهلك باشد.

دكتر گویا درباره داروی IMOD هم گفت: بنا بر گزارش‌‌های رسیده، این دارو كمك زیادی به قویتر شدن دستگاه ایمنی بدن می‌كند، ولی قطعاً نمی‌توان این دارو را راه‌حل اساسی این بیماری دانست.
این مقام مسئول وزارت بهداشت گفت: اكنون دستور آیت‌الله شاهرودی، رئیس محترم قوه قضائیه، به زندان‌‌های كشور برای كنترل این بیماری، در آخرین دستورالعمل منتشر شده در كمیته ایدز سازمان ملل ( UNAIDS ) چاپ شده است كه نشان‌دهنده الگو بودن اقدامات سازمان زندان‌‌های كشورمان در مبارزه با ایدز است.
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 12 =

قالب