خانه / اخبار مالزی / افزایش فرودهای اضطراری در کنار تأخیرهای پروازی تهران – مالزی

افزایش فرودهای اضطراری در کنار تأخیرهای پروازی تهران – مالزی

بیا تو مالزی -

در همین زمینه مدیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی که آمار این قبیل مشکلات در آن زیاد است، به دلایلی که فهمیدن آنها چندان مشکل نیست از کار برکنار و شخص دیگری جانشین وی شده است…

فرودهای اضطراری هواپیماها به دلایل مختلف از جمله نقص فنی، از مشکلاتی است که این روزها علاوه بر تاخیر در پروازها، مسافران خطوط هوایی را به شدت می‌آزارد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، در این میان تأخیر در پروازها به دلیل نقص فنی و یا فرود اضطراری هواپیماها، از استرس، ترس و نگرانی زایدالوصفی برخوردار است؛ چرا که هر کدام از این گونه فرودهای اضطراری و تأخیر‌های ناشی از نقص فنی، در صورتی که با موفقیت انجام نشود می‌تواند فاجعه‌ای دردناک به بار آورد.

بالا بودن ساعت پرواز هواپیماهای مختلف، کمبودهای موجود در ناوگان هوایی کشور و فرسوده و قدیمی بودن بسیاری از هواپیماهای مورد استفاده، از دلایلی است که می‌توان با درایت مسئولان هوایی کشور، حتی با وجود تحریم‌های اعمال شده، آنها را مهار کرده و با خرید و تجهیز ناوگان هوایی کشور به هواپیماهای جدید از بروز و ادامه چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

بنا بر این گزارش، یکشنبه گذشته خلبان هواپیمای بوئینگ 747 به مقصد مالزی پس از نیم ساعت پرواز اعلام کرد که به دلیل افت فشار کابین مجبور به بازگشت و فرود اضطراری است. همین مشکل سبب شد تا خلبان بنزین خود را تخلیه و قصد نشستن در فرودگاه حضرت امام را کند که به دلیل مشکلاتی، در لحظه فرود دوباره اوج گرفته و در فرودگاه مهرآباد می‌نشیند.

این در حالی است که تکان‌های شدید و وقایع دلهره‌آور، سبب می‌شود تا بسیاری از مسافران از ادامه سفر خودداری کرده و بار خود را پس بگیرند و عده‌ای نیز بعد از 3 ساعت، دوباره با همان هواپیما به پرواز خود ادامه دادند.

نکته جالب توجه اینکه در هفته‌های اخیر این چندمین بار است که در مسیر تهران ـ مالزی چنین اتفاقاتی افتاده و مسافران را نگران نموده است.

گفتنی است، در چند روز گذشته مدیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی که آمار این قبیل مشکلات در آن زیاد است، به دلایلی که فهمیدن آنها چندان مشکل نیست از کار برکنار و شخص دیگری جانشین وی شده است هرچند که بخش سذویس و نگهداری هواپیما ها به عمده خود شرکت های هواپیمایی می باشد.

نظرات كاربران:
میشه به تلخی یک سانحه هوایی دیگه رو پیش بینی کرد اما آیا کسی به فکر پیشگیری هست؟
این فرودها به خاطر سهل انگاریه کارگزرانی ها و خردادی ها در خرید هواپسما های مستحلک ترکیه به هواپیمائی جمهوری اسلامی بود که هنوز اثرش در کشور مشهود است….
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من آنچه البته به جائی نرسد فریاد است!
باقریان مدیر كل اولی چهار سال سر كار بوذ و حمیدان پور فقط چهار ماه و البته مشخص است كه با وجود فعالیت های زیاد مدیر كل قبلی مشكلات فرودگاه همچنان پا برجاست.
باور كنید چند وقتی است هر گاه قرار شده با هواپیما به جایی از كشور سفر كنم دلهره بدی می‌گیرم از بس این پروازها ترسناك شده‌اند. مرگ حق است اما انسان عقل كه دارد.
من قطار را بر همه چیز ترجیح می‌دهم هر قدر تاخیر داشته باشد یا دیر برسد حداقل دلهره ندارم.
با تغییر افراد که هواپیما ها نو نمی شوند.
خوب که از شرکت های خارجی دعوت شود. چون لا اقل آنها هواپیما روز در اختیار دارند.
اینجانب به عنوان یک کارشنای صنعت هوایی عرض می کنم که اصلاً مسئله مشکلات فنی مربوط به پروازها ارتباطی به مدیریت فرودگاه ندارد و نهاد مرتبط با آن سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین مربوطه است.
mishe befarmaeed ba vojode tahrim chegone emkane nosazi va bazsazi navgan havee keshvar vojod dareh
راس مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیگه باید درها رو به روی شرکتای خارجی باز کنند، این از هواپیما اونم از ماشیناشون
سئوال این است که ارزش ایرانی چقدر است؟!!!!!!!!!!!
واقعا جای تاسف دارد که در مورد مسئله به این مهمی سهل انگاری می شود.
این همه حادثه کافی نیست؟؟؟؟؟
بنده نیز حرف همکارم را تایید می کنم و مشکل اصلی را ضعف شدید نظارت سازمان هواپیمائی کشوری و ضعف مدیریت شرکتها می دانم! نه تحریمها
واقعاً آقای باقریان مدیر ارزشمندی بودند. مطمئنم باز هم مثل 4 سال قبل مجبور می شوند ایشان را بیاورند
دوست عزیز بوئینگ 747 که از ترکیه خریداری نشده این هواپیما مال زمان پهلوی هست و توسط رژیم قبل خریداری شده از ترکیه هواپیمای ارباس خریدند
من برای سفر به خوزستان 900 کیلومتر رانندگی رو به 1 ساعت پرواز با دلهره ترجیح میدم
جواب این است که صـــــــــــــــــــــــــــــــــفر!!
من مرتب با هواپیما باید سفر کنم و خدا شاهد است هر بار که به سلامت به مقصد میرسم احساس مبکنم دوباره متولد شده ام. تا به حال یکی دو مرتبه توقیق فرود اظطراری را داشته ام. هیچکس قدر نیست وضعیت روحی انسان در آن موقع را توصیف کند.
البته مسئله تاخیرها ارتباطی به فورگاه ندارد اما در خصوص مدیریت فرودگاه امام باید بگویم که وزارت راه اشتباه بزرگی را در برکناری مدیر اسبق فرودگاه مهندس باقریان مرتکب شد. این فرودگاه در سخت ترین شرایط یعنی زمان افتتاح و انتقال پروازها کمترین مشکلات را تجربه کرد.
ma too hamoon parvaz boodim 3saat takhir nabood va 5saat bood va inke delohre va stress eghdr ziad bood ke hichkas jorate sohbat nadasht va 8 nafar az mosaferan pideh shodan ,.
تحریم ها را می توان با دعوت از شرکتهای خارجی هواپیمایی جبران کرد. شرکتهای داخلی که نمی توانند هواپیمای سالم داشته باشند حذف شوند.
تو كه سواد فارسی نداری مستهلك رو مستحلك مینویسی سواد سیاسیت رو دیگه به رخ ما نكش! هواپیماهای تركیه كلان 5 تا بودن ناوگان ما بالای 80 تا هواپیما داره
بنابر حکم و اعلام رسمی هواپیمائی کشوری مدیر کل جدید سمتهای مالی و مدیریتی و حراستی را داشته است ؟ چرا شما به مردم و تحصیل کرده های این نظام اعتماد نمیکنید ؟ چرا باید همیشه مدیر از دایره بسته بین افراد ت انتخاب شود ؟ من چون اشنا ندارم علی رغم تحصیلاتم هرگز نباید روی یک سیستم مدیریتی را ببینم !!
برای پرواز کوالالامپور از هواپیماهای 200-747 استفاده میشود که همه آنها بیش از 30 تا 35 سال عمر دارند
نقص فنی ربطی به مدیر فرودگاه ندارد مشکل فرسودگی هواپیماها است و این تقصیر دوم خردادی ها یا مدیر فرودگاه نیست
تقصیر احمدی نژاده که شانزده سال پیش ریییس جمهور نشد
برادر عزیز که از آب گل الود ماهی‌ میگیرید، این هواپیما ی ۷۴۷ نه مربوط به کار گذاران و نه مربوط به خردادی هاست. این هواپیما مال بیشتر از ۳۰ سال پیش است و تا بحال چندین بار تعمیر اساسی‌ شده.
توجه کنید مشکلی از قبیل کم شدن فشار هوای داخل کابین ارتباط مستقیم به فرسوده بودن هواپیما و یا در کل ناوگان هوایی ندارد مدیریت شرکت هواپیمای مذکور باید جوابگو باشد.
در جواب اون دوستی که تقصیر خردادی ها انداخته ،اون هواپیماها که ار ترکیه خریدند ایرباس بوده نه بوئینگ
حل کردن چنین مشکلاتی در جوامع امروزی از پیش پا افتاده ترین مسائل می باشد (حداقل خدمات به مردم) پس دولتها چه خردادیها چه اصولگراها چه…. اگر نتوانند این مسائل را حل کنند و جان مردم برایشان قابل ارزش نباشد پس وای به حال مشکلات بزرگتر!!!!!!!!!!
باید خدمت آن دوست عزیز عرض کنم که زمان مدیریت باقریان و حمیدان پور اصلا با هم قابل مقایسه نیستند، باقریان ، مجری راه انداز فرودگاه آن هم در سخت ترین شرایط ممکن بودند و می توان به یقین گفت که اگر کادر فعلی در 3 سال قبل بودند شاید فرودگاه هیچ وقت افتتاح نمی شد، چرا که مدیریت فرودگاه امام نیاز به آدم های بزرگ دارد، هرچند که باید از زحمات آقای حمیدان پور هم تشکر کرد.
قابل توجه یکی از خوانندگان که آقای باقریان کمتر از 3 سال مدیر فرودگاه بودند (از فروردین 84) و آقای حمیدان پور حدود 8 ماه!
همین تعویض نشاندهنده این است که چقدر مدیریت این کشور پرت است! اصلا نمی داند که نگهداری هواپیما به شرکتها مربوط است نه مدیر کل فرودگاهی که فقط اسم فرودگاه را یدک میکشد! کوری عصا کش کور دگر شود!!
میگن كه حمل و نقل هوایی ایمن ترین نوع حمل و نقل است. ولی اینجا…
to ra khoa tora jane bachehaton ey masolin baraye jan ensanha arzesh ghael shavid va age ejaze parvaz be havapeomaee ke naghs dare nadehid vojdaneton rahattare ta inke havapeimaee ba shak ejaze parvaz begirad ta hadese dardnaki bevojod nayamade ghabl az an say konid hadese bevojod nayayad hata agar hich havapeimaee ham parvaz nakone
در فرودگاه ها مشکل فقط از طرف فرودگاه ها نیست بلکه شرکت های هوایی و … نیز مقصر هستند شرکت های هوایی همکاری خوبی با فرودگا ه ها ندارند و حتی آمار درست و دقیقی به فرودگاه ها نمی دهند
مسئولین مشکلات مردم را حل کنند.
مشگل ما نبودن مدیریت. و مهمتر از همه ارزش نداشتن جان ایرانی ها است والا مملكت به این پولداری چرا از نبود هواپیما رنج ببرد.
بی انصافی است وقتی ایراد مربوط به هواپیماها هست و تعمیرات هواپیما مربوط به شركتهای هواپیماییست بیچاره مدیر فرودگاه از كار بركنار بشه باید فكری به حال استاندارد سازی تعمیرات در شركتهای هواپیمایی كرد
ما تو در و همسایه و فامیل کسانی رو داریم که بخاطر شغل ، سفر ، اقامت یا مسائل دیگه زیاد پرواز دارن … متاسفانه چهار پنجتاشون که از نظر من آمار قابل توجهی هم هست (چون اصولا در هواپیما نباید اصلا چنین اتفاقاتی بیفته) میگن تا حالا در پرواز هواپیما با مشکل روبه رو شدن.

و البته اغلب صداشم در نمیارن و در اخبار های رسمی اعلام نمیشه. البته این حوادث که گفتم مشکلات خیلی حادی نیستن. اما به هر حال نباید سهل انگاری شه.

من مالزی هستم و برای همین مورد که واسه خود من قبلا پیش اومده دیگه با ایرانی پرواز نمی کنم و می رم 6 ساعت در فرودگاه دوحه می مونم و با پرواز قطری می رم . تازه خیلی هم ارزون تر از ایران ایر می شه و سرویس بهتری هم داده می شه.
تغییر مدیریت فرودگاه ناشی از تغییر مدیریت در شرکت فرودگاهها است، البته عملکرد 8 ماهه آقای حمیدان پور هم اصلا چشم نواز نیست! واقعاً تغییر آقای باقریان اشتباه بزرگی بود، واقعاً عملکرد موفق وی در ساخت، راه اندازی و بهره برداری فرودگاه امام قابل تحسین است
تا زمانیکه تقصیر هارو گردن یکدیگر میاندازند. همین وضع خواهد بود
وقتی ما می توانیم زیر دریایی سنگین و نیمه سنگین و هواپیمای جنگی و… بسازیم بهتر است کمی این دانش را در تعمیر و نگهداشت این هواپیماها به کار ببری
خدا به همگی رحم کنه هرچی راجع به فرودگاه امام بگید کم گفتید ترافیک هوایی این فرودگاه به اندازه هیچ یک از فرودگاههای بین المللی دنیا نیست ولی مشکلاتش صد چندان
من مسافر تاریخ 4 شهریور بودم و به مدت 3 ساعت در صف کنترل پاسپورت منتظر ایستاده بودم کلی از پروازها تاخیر خوردند و خیلی از مسافرانی که پرواز کانکشن داشتند آنرا از دست دادن وقتی هم که اعتراض کردیم که حداقل از تمامی باجه ها استفاده کنید و یا نیروهایتان را افزایش بدهید گفتند که مگه ما چقدر حقوق می گیریم که این همه کار کنیم.
omidvaram ba kharidarie boieng 777 hamchenin airbus 380 tavassote dolate ghodratmande feli niazi behavapeymahaye torka ke marboot be dolate ghablie nadashte bashim
خود بنده الان 7 سال میشه که با خطوط داخلی سفر نکرده ام.
دو هفته پیش هواپیمای ایران ایر به مقصد آمستردام 4 ساعت تاخیر داشت. خلبان در توجیه ان اعلان کرد که چون فضای بلغارستان نا امن است باید مسیر را عوض کنند و برای این لازم است بنشینند و نقشه راه جدیدی طراحی کنند و برای این چند ساعت وقت لازم است. جل الخالق!!!
با سلام
اینجانب سه شنبه گذشته به مالزی سفر داشتم و متاسفانه فرود اضطراری داشتیم.
تون ایران چیزی که از همه بی ارزش تره جون انسانهاس اگه داشت که این وضعیت هواپیماها،ماشینا،جاده ها و…نبود که.
کاربر شماره 2 شما اول یه کلاس املاء برو بعد بیا نظر بده
میشه امكانات وطن خویش را كامل كرد و كاری كرد كه دیگر كشورها حسرت ما را بخورند
پرواز خارجی که باز خوبه هم بهترین هواپیماهای داخلی در این خطوط استفاده میشه و هم اینکه امکان سفر با خط هوایی خارجی هست .
خدا به داد پرواز داخلی برسه که هیچ راهه موازی وجود نداره

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب