پنج شنبه , 19 تیر 1399
خانه / اخبار مالزی / افزایش ‪ ۴۳/۱‬درصدی ابتلا به بیماری تب دنگی در مالزی

افزایش ‪ ۴۳/۱‬درصدی ابتلا به بیماری تب دنگی در مالزی

بیا تو مالزی -

به گزارش بیا تو مالزی به نقل از ایرنا وزارت بهداشت مالزی از افزایش ‪ ۴۳/۱‬درصدی ابتلا به بیماری "تب دنگی" از ابتدای سال جاری تا كنون در این كشور خبر داد…

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه "سان" چاپ مالزی، دكتر "حسن عبدالرحمان" مدیر بخش كنترل بیماریها در وزارت بهداشت مالزی گفت: آمارها نشان می‌دهد كه از ابتدای سال میلادی تا كنون، در مجموع ‪ ۳۸‬هزارو ‪ ۲۵۶‬مورد ابتلای به تب دنگی در سراسر مالزی گزارش شده كه از این تعداد ‪ ۸۷‬مورد منجربه مرگ بیمار شده است.

عبدالرحمان با تاكید بر افزایش موارد ابتلا به تب دنگی در مالزی در طول سال جاری، این موارد را نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با ‪۴۳/۱‬ درصد افزایش عنوان كرد.

وی گفت: در سال گذشته در مجموع با ‪ ۲۶‬هزار و ‪ ۷۳۸‬مورد ابتلا به تب دنگی در سراسر مالزی مواجه بودیم كه از این تعداد ‪ ۶۴‬بیمار جان خود را از دست دادند.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت مالزی، درصد افزایش شمار مبتلایان به تب دنگی نسبت به سال گذشته درایالات مختلف مالزی را به‌ترتیب شامل "پوتراجایا" (‪ ۲۰۰‬درصد)، "ملاكا" (‪ ۱۴/۳‬درصد)، "كداه" (‪ ۱۳/۶‬درصد)، "پیننگ"(‪ ۶/۸‬درصد)، "سلانگور" (‪ ۴/۶‬درصد)، "پراك" (‪ ۲/۳‬درصد) و "جوهور" (‪ ۲‬درصد) اعلام كرد.

تب دنگی از بیماریهای خاص مناطق حاره‌ای است كه ویروس آن توسط جنس ماده پشه "آئدس" به انسان منتقل می‌شود.

این بیماری به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن و كاهش شدید گلبولهای سفید خون و در موارد حاد با ایجاد خونریزی‌های داخلی، از بیماریهای مهلك مناطق استوایی به شمار می‌رود.
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب