خانه / اخبار مالزی / اقدام وحشیانه و غیرقابل قبول پلیس مالزی

اقدام وحشیانه و غیرقابل قبول پلیس مالزی

بیا تو مالزی -

مالزی فوری به پرونده تجاوز به زن اندونزیایی رسیدگی کند…

وزیر امور خارجه اندونزی از مالزی خواست به طور فوری و قاطع در خصوص پرونده تجاوز سه مامور پلیس این کشور به یک کارگر زن اندونزیایی اقدام کند.

به نقل از رسانه های اندونزی، “مارتی نتالگاوا” این اقدام را وحشیانه و غیرقابل قبول خواند و افزود: این اقدام توسط نیروهای پلیس که باید محافظ مردم باشند انجام شده و دولت مالزی باید در این خصوص به طور شفاف پاسخگو باشد.

وی افزود: مقامات اندونزی باید از انجام تمام مراحل قانونی رسیدگی به این پرونده و محکومیت عاملان این حادثه اطمینان حاصل کنند.

 

نمایندگان مجلس اندونزی نیز در واکنش به این حادثه خواستار احضار سفیر مالزی در اندونزی و اعلام مراتب اعتراض و رسیدگی به این پرونده شده اند.

روز جمعه 10 نوامبر مطابق با 20 ایان ماه یک زن اندونزیایی با حضور در اداره پلیس شهر پینانگ در شمال مالزی از سه مامور پلیس به دلیل تجاوز به او شکایت کرد و پس از آن سه مامور پلیس که بین 20 تا 30 سال سن دارند بازداشت شدند. 

در سال های گذشته بدرفتاری با کارگران اندونزیایی در مالزی تنش هایی را در روابط دو کشور و اعتراضاتی را در اندونزی به وجود آورده بود اما مورد تخلف جدید از سوی ماموران پلیس این کشور می تواند آثار منفی بیشتری بر روابط میان دو کشور و تضمین برای امنیت کارگران و خدمتکاران اندونزیایی در مالزی داشته باشد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − یک =

قالب