چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / انتخاب دختر شایسته ایرانی در مالزی

انتخاب دختر شایسته ایرانی در مالزی

بیا تو مالزی -

این گروه تبلیغاتی برای ترغیب دختران ایرانی مقیم مالزی و بویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاههای این کشور به شرکت در این برنامه، جوایز وسوسه انگیزی درنظر گرفته که ازجمله آنها می توان به جوایز نقدی و تور سفر به ایتالیا برای ‌دیدار با دختر برگزیده سال آن کشور اشاره کرد…

مروجان ابتذال فرهنگی در مالزی پس از بازکردن پای خوانندگان لس آنجلسی به جمع ایرانیان مقیم این کشور و همسو با رواج کلوپهای شبانه ایرانی در کوالالامپور، در صدد گام جدید استحاله فرهنگی هموطنان مقیم مالزی تحت عنوان انتخاب دختر شایسته ایرانی برآمده اند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر، این برنامه قرار است روز پنج شنبه سوم ژوئن (13 خرداد) به بهانه روز زن اما در واقع با هدف گشایش یک کلوپ شبانه ایرانی دیگر در کوالالامپور، پایتخت مالزی در محل هتل ایستانا یکی از مکانهای اصلی استقرار گردشگران ایرانی در این شهر برگزار شود.

برگزار کننده این برنامه، یک شرکت تبلیغاتی با عنوان “سانیکام گروپ” از سال ۲۰۰۷ و عمدتاً در زمینه تبلیغات برنامه های مختلف باحضور خوانندگان لس آنجلسی و دیگر برنامه های مشابه بویژه از طریق ارسال پیامکهای تبلیغاتی فعالیت دارد.

این گروه تبلیغاتی برای ترغیب دختران ایرانی مقیم مالزی و بویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاههای این کشور به شرکت در این برنامه، جوایز وسوسه انگیزی درنظر گرفته که ازجمله آنها می توان به جوایز نقدی و تور سفر به ایتالیا برای ‌دیدار با دختر برگزیده سال آن کشور اشاره کرد.

یکی از دست اندرکاران برنامه انتخاب دختر شایسته ایرانی و مسوول ثبت نام داوطلبان شرکت در این آیین، شاخصهای مورد نظر هیات داوران را مواردی از قبیل میزان تحصیلات، تسلط به زبانهای خارجی‌ و صد البته مشخصات ظاهری شرکت کنندگان بیان کرده است.

فرزاد، پیش بینی‌ کرده که با توجه به شمار قابل توجه تماس‌های داوطلبان ثبت نام در انتخاب دختر شایسته ایرانی، این برنامه با استقبال کم سابقه ای روبرو شود.

پیش از این به طور جسته و گریخته، برنامه های مشابهی در کلوپ‌های شبانه ایرانی در کوالالامپور برگزار شده بود اما این برنامه با توجه به حجم تبلیغاتی، اسپانسرهای فراوان بویژه حمایتهای مادی و معنوی مسوولان هتل ایستانا در نوع خود منحصر بفرد است.

آگاهان، ازجمله عوامل اصلی روند روزافزون اقدامات مبتذل فرهنگی در جمع ایرانیان مقیم مالزی را ضعف مدیریتی و خلاء اقدامات و برنامه های فرهنگی مسوولان ذیربط سفارت کشورمان در کوالالامپور می دانند.

رواج کنسرت خوانندگان لس آنجلسی، گشایش یکی پس از دیگری کلوپهای شبانه ایرانی همزمان با روند رو به رشد شمار ایرانیان مقیم این کشور در حالی در طول سه سال گذشته صورت گرفته که در همین مدت هر روز از شمار برنامه های فرهنگی معمول حتی آیینهای مذهبی کاسته شده و متصدیان فرهنگی سفارت کشورمان عملکرد معکوسی داشته اند.

بنا به آمارهای غیررسمی هم اکنون بالغ بر 60 هزار ایرانی ازجمله 12 هزار دانشجو در کشور مالزی اقامت دارند که پیش بینی می شود شمار دقیق ایرانیان مقیم این کشور بمراتب از این رقم نیز فراتر باشد.

 

منبع: وب سایت خبری سفیر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

4 دیدگاه

  1. پاك كردن صورت مسئله مشكلی را حل نخواهد كرد ۀتفریح لازمه زندگی است.

  2. واقعا تاسف باره !!!

  3. سلام…من 30 سالمه..تو زندگیم به این نتیجه رسیدم..آدمهایی که فقط دنبال ایرادات هستند و اونها رو میبینن از نظر ذهنی بیمار هستند…ما فقط باید دنباله گذاشتن اثر خوب از خودمون باشیم…اینطوری پیشرفت می کنیم…و گرنه که 1000 سال دیگه ام همینیم..مرسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب