دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / انتقاد رییس کمیسیون خارجی مجلس از قرارداد سایپا با پروتون مالزی

انتقاد رییس کمیسیون خارجی مجلس از قرارداد سایپا با پروتون مالزی

بیا تو مالزی -

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از قرارداد مستقیم شرکت سایپا با شرکت خودروسازی پروتون مالزی انتقاد کرد و آن را مغایر با سیاست دولت در توجه به مناطق محروم خواند…نماینده شهرستان بروجرد که در این شهر، شرکت زاگرس خودرو، طرف ایرانی پروتون مالزی واقع است گفت به دلیل اینکه نماینده رسمی پروتون مالزی در ایران،شرکت زاگرس خودرو است، هرگونه قرارداد طرف ایرانی با این شرکت مالزیایی، باید با هماهنگی این شرکت ایرانی صورت بگیرد.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت اصل 44 قانون اساسی و تاکید این اصل بر تقویت بخش خصوصی، اقدام شرکت بزرگ دولتی سایپا را در دور زدن زاگرس خودرو، خصوصی کشی و مغایر با اهداف این اصل توصیف کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید براینکه اقدام به انعقاد قرار داد با پروتون مالزی بایستی از طریق زاگرس خودرو و به صورت سه جانبه صورت می گرفت هشدار داد که در غیر این صورت هم کمیسیون صنایع مجلس و هم نماینده بروجرد واکنش متناسی را نسبت به این اقدام شرکت سایپا نشان خواهند داد.

وی افزود از شرکت سایپا به عنوان یک شرکت دولتی انتظار می رود در کنار گسترش صنعت خودروسازی که جزو سیاستهای منطقی و اشتغال آفرین است نسبت به منافع ملی ما در چارچوب قوانین کشور حساسیت لازم را بخر ج دهد
و اشتغال آفرینی آن نباید به فقر زایی و ضرر شهرهای محروم بینجامد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست دولت دکتر احمدی نژاد در توجه به مناطق محروم، عمل و رفتار شرکت سایپا را در چارچوپ این سیاست دولت لازم دانست و خواهان اجرای طرح مشترک سه جانبه مذکور در این شهرستان شد.

به گفته وی، شرکت پروتون مالزی نیز باید بداند در زمانی که هیچ شناخت و آگاهی از آن در ایران وجود نداشت با همت مردم منطقه محروم بروجرد و شرکت زاگرس خودروی این شهرستان در ایران، نامدار شد.
سایپا اخیرا با پروتون مالزی قراردادی را برای تولید موتور مشترک منعقد کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 6 =

قالب