سه شنبه , 6 اسفند 1398
خانه / اخبار مالزی / انتقاد ماهاتیر محمد از پادشاهان مالزی!

انتقاد ماهاتیر محمد از پادشاهان مالزی!

بیا تو مالزی - دکتر ماهاتیر محمد در مصاحبه با روزنامه Malay Daily Sinar Harian در روز جمعه ۸ ژوئن ۲۰۱۸ گفت، او نهاد سلطنتی را رد نمیکند، بلکه تلاش می کند تا آن را نجات دهد.

وی ادامه داد، او معتقد است اگر پادشاهان مالزی کار اشتباهی انجام دهند، باید قانون در مورد آنها اجرا شود. به همین دلیل است که او پیشتر یک دادگاه ویژه برای پادشاهان مالزی ایجاد کرده بود.

در سال ۱۹۹۳، دکتر ماهاتیر محمد در دوران ریاست قبلی خود به عنوان نخست وزیر مالزی، اصلاحاتی در ماده ۱۸۲ قانون اساسی تصویب کرد که به موجب آن مصونیت قانونی پادشاهان مالزی حذف گردید. دادگاه ویژه پادشاهان تاسیس گردید تا آنها توسط همتایان خود درمجمع پادشاهان محاکمه شوند.

دکتر ماهاتیر گفت، ما باید مراقب باشیم. پادشاه نباید درمواردی که مردم دوست ندارند مشارکت داشته باشد. مردم هیچ قدرتی ندارند، وقتی عصبانی شوند، شورش می کنند و ما نمیتوانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی بیفتد‌.

دکتر ماهاتیر افزود، تاخیر در سوگند او به عنوان نخست وزیر هفتم مالزی و تاخیر در انتصاب تامی توماس به عنوان دادستان کل، نباید اتفاق می افتاد. ما قانون داریم، ما قانون اساسی داریم، میخواهیم به حاکمیت قانون برگردیم.

اما دکتر ماهاتیر محمد معتقد است که از ۹ پادشاه مالزی، اکثرشان مخالف تاخیر در انتصاب وی بودند. وی افزود، بعضی از پادشاهان مالزی به ملاقات من آمدند و سعی داشتند وضعیت را آرام کنند. وی ادامه داد، وضعیت با شور و مشورت میان حاکمان حل شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + ده =

قالب