خانه / اخبار ایران / انتقال دانشجویان ایرانی سال اولی دانشگاه‌های خارج از كشور به دانشگاههای داخل ممنوع می‌شود

انتقال دانشجویان ایرانی سال اولی دانشگاه‌های خارج از كشور به دانشگاههای داخل ممنوع می‌شود

بیا تو مالزی -

رییس مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای برگزاری دوره تكمیلی ویژه فارغ‌التحصیلان ایرانی در خارج از كشور ندارد…

دكتر غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ گفت: ‌متاسفانه تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاههای خارجی كه نیازمند برگزاری دوره‌های تكمیلی هستند، روز به روز زیاد می‌شود.

وی با بیان اینكه وزارت بهداشت نسبت به افرادی كه با هزینه شخصی، بدون مشاوره و بی توجه به نیازهای كشور ، در خارج تحصیل می‌كنند، تعهدی برای برگزاری دوره‌های تكمیلی ندارد تاكید كرد: در عین حال وزارت بهداشت برای ارزشیابی افرادی كه رشته و تحصیل آنها از نظر طول دوره و نیازهای كشور مورد نظر و تایید است، در حال طراحی و برگزاری یك آزمون‌ ملی است.

وی با تاكید بر لزوم مشورت متقاضیان اعزام به خارج با مركز خدمات آموزش وزارت بهداشت، خاطر نشان كرد: با این امر تحصیل دانشجویان مطابق با نیاز كشور خواهد بود.

دكتر حسن‌زاده در عین حال گفت: كلیه افرادی كه از ابتدای سال جدید میلادی (1/1/2008) قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارجی دارند، باید با این مركز مشورت كنند.

وی در ادامه انتقال دانشجویان ایرانی كه تحصیل خود را از ابتدای سال جدید میلادی در گروه‌های پزشكی دانشگاه‌های خارجی از جمله ارمنستان، ‌اوكراین، آذربایجان، مجارستان، تركیه و مالزی و … شروع كردند به دانشگاه‌های علوم پزشكی داخل ممنوع اعلام كرد و افزود: آنها تنها به شعب بین المللی دانشگاه‌های علوم پزشكی طبق ضوابط آیین نامه وزارت بهداشت منتقل می‌شوند.

رییس مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در خاتمه این اقدام وزارت بهداشت را در راستای جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان داخل بیان كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب