خانه / اخبار مالزی / انفجار دو بمب ایستگاه کنترل مرزی تایلند با مالزی را لرزاند

انفجار دو بمب ایستگاه کنترل مرزی تایلند با مالزی را لرزاند

بیا تو مالزی -

انفجار دو بمب نسبتا قوی ایستگاه کنترل مرزی تایلند با مالزی را لرزاند…به گزارش روز پنج شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، این دو بمب روز گذشته (چهارشنبه) در منطقه صفر مرزی دو کشور در استان ناراتیوات منفجر شد.

بنا به این گزارش، این انفجارها تلفات انسانی در برنداشت و تنها خساراتی به تاسیسات مرزی بین دو کشور وارد آمد.

این انفجار در حالی روی داد که نخست وزیر جدید تایلند هفته پیش از آمادگی دولت برای لغو وضع فوق العاده چند ساله در سه استان ناآرام جنوبی این کشور خبر داده بود.

به گزارش ایرنا، سه استان جنوبی یالا، ناراتیوات و پاتانی تایلند از اوایل سال 2004 میلادی (1383) کانون درگیری و ناآرامیهای سیاسی بوده و طبق آخرین گزارشها، تاکنون بیش از سه هزار و 500 نفر از ساکنان این مناطق و نیروهای دولتی در نتیجه این ناآرامیها جان خود را از دست دادند.

شهروندان این مناطق عمدتاً مسلمان نشین، خواهان رفاه اجتماعی بیشتر و نیز برخورداری از امکانات آموزشی، بهداشتی و اقتصادی برابر با سایر شهروندان تایلند هستند.

درعین حال، برخی گروه های تندرو و جدایی طلب منطقه با مبادرت به اعمال خشونت آمیز، نه تنها به تحقق خواسته های مردم جنوب این کشور کمک نکرده اند، بلکه موجب ناامنی و بروز تلفات جانی و مالی بسیار و همچنین کندی روند اجرای برنامه های توسعه در این منطقه شده اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب