پنج شنبه , 19 تیر 1399
خانه / اخبار جهان / انگلیس مکالمات ایرانیان را شنود می‏کند

انگلیس مکالمات ایرانیان را شنود می‏کند

بیا تو مالزی -

یک هفته نامه انگلیسی مدعی شد که نیروهای ویژه انگلیس برای مقابله با قاچاق سلاح و مبارزه با عاملان قاچاق سلاح در ماه گذشته چندین بار وارد خاک ایران شده و با این افراد درگیر شده اند…گرچه این مساله را مقامات مرزبانی ایران و عراق تائید نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هفته نامه ساندی تایمزدرادامه این ادعاها نوشت : دست کم تاکنون شش درگیری سخت میان نیروهای ویژه انگلیس و قاچاقچیان سلاح در مرز ایران و عراق رخ داده است.

این هفته نامه انگلیسی در ادامه به نقل از مقامهای انگلیسی ادعا کرد که این قاچاقچیان از شبه نظامیان عراقی و نیروهای ایرانی تشکیل شده اند.

ساندی تایمز در ادامه نوشت : خبر این درگیری ها تا کنون مخابره نشده است، اما در زمان درگیری، نیروهای ایرانی با شلیک خمپاره در این درگیری ها شرکت می کردند.

فرماندهان انگلیسی حاضر در منطقه ادعا می کنند که ایران از آتش بس برقرار شده میان شبه نظامیان عراقی استفاده کرده و در این زمان، قاچاق سلاح به عراق را افزایش داده است.

ساندی تایمز افزود: گروهی متشکل ازنیروهای ویژه انگلیسی، استرالیایی و آمریکایی وظیفه کنترل مرز ایران و عراق در استان های میسان و بصره را به عهده گرفته اند.

در همین رابطه یکی از فرماندهان حاضر در مرز عراق و ایران گفت : در درگیری های ماه گذشته 17 قاچاقچی سلاح کشته شده و مقادیری اسلحه نیز از آنها کشف شد، اما مدرکی برای اثبات این نکته که کشته شدگان ایرانی هستند، در دست نداریم.

به نوشته این هفته نامه، انگلیس وآمریکا همکاری های اطلاعاتی خود برای کنترل دقیق تر مرز عراق با ایران را افزایش داده اند به طوری که انگلیس هم اکنون از 70 کارشناس فارسی زبان برای شنود مکالمات ایرانی ها استفاده می کند و اطلاعات به دست آمده از این راه را به اطلاع آمریکا می رساند.

ساندی تایمز در ادامه نوشت : علاوه بر این مسئله در سال جاری ( میلادی ) هفت فروند هواپیمای جاسوسی U2 آمریکا به پایگاه های "آکروتیری" در قبرس و "الدفرا" در ابوظبی منتتقل شده اند تا به پروازهای جاسوسی علیه ایران بپردازند.

این برای اولین بار نیست که غرب، ایران را به دخالت در امور عراق و افغانستان متهم می کند، اما نکته حائز اهمیت در این باره آن است که آمریکا و انگلیس تا کنون از ارائه هر گونه مدرکی که ادعاهای آنها را در این باره ثابت کند، خودداری کرده اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب