خانه / اخبار مالزی / اولیا دختر بچه مقتول به جرم سهل انگاری محاکمه می شو

اولیا دختر بچه مقتول به جرم سهل انگاری محاکمه می شو

بیا تو مالزی -

وزیر در دفتر نخست وزیری مالزی اعلام كرد: والدین "نورین جازلین" دختر بچه گمشده‌ای كه اخیرا پس از تجاوز به وی به قتل رسیده، ممكن است به اتهام "سهل‌انگاری" در مراقبت از فرزند خود محاكمه شوند…

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "محمد نذری عزیز" محاكمه احتمالی والدین نورین را براساس قانون حمایت ازكودكان مالزی سال ‪ ۲۰۰۱‬میلادی عنوان كرد.

وی گفت: تبعیت از قانون كشور چیزی نیست كه برای افراد استثناداشته باشد و همه ما موظفیم كه در برابر قانون سر تسلیم فرود آوریم.

براساس این گزارش، سخنان محمد نذری درواكنش به اظهارات اخیر "موسی حسن" بازرس كل پلیس مالزی در ارتباط با تحقیق و بررسی پلیس در مورد امكان سهل- انگاری والدین نورین و ارتباط آن با گم شدن وی دریك ماه پیش بیان شده‌است.

به گزارش برناما، مسوولان دولت مالزی درحالی ازامكان مواجهه والدین دختر بچه مقتول بامجازاتهای قانونی سخن می‌گویند كه این مساله تاكنون با مخالفت و اعتراضات بسیار زیادی از سوی گروههای مختلف جامعه این كشور روبه رو شده است.

نورین جازلین دختر بچه ‪ ۸‬ساله‌ای بود كه گم شدن وی از تاریخ ‪ ۲۰‬اوت (‪۲۹‬ مرداد) سال جاری انعكاس گسترده‌ای در رسانه‌های مالزی داشت .

فرضیه پلیس مالزی مبنی بر تعلق جسد دختر بچه‌ای كه در تاریخ ‪ ۱۷‬سپتامبر (‪ ۲۶‬شهریور) در منطقه "پتالینگ جایا" كوالالامپور پایتخت مالزی در درون یك چمدان كشف شد به نورین، با انجام آزمایشات دی.ان.آ از والدین وی به اثبات رسید.

براساس ماده ‪ ۳۳‬قانون حمایت از كودكان سال ‪ ۲۰۰۱‬مالزی، والدین و سرپرست كودكان در صورت ترك آنها(تنها گذاشتن) مجرم شناخته شده و با حداكثر جریمه نقدی به میزان پنجهزار رینگیت (معادل ‪ ۱۴۵۰‬دلار) و یا حداكثر دو سال زندان و یا هردو این موارد مواجه خواهند شد.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب