خانه / اخبار جهان / اولین عملیات موفق پرواز سبز در سنگاپور

اولین عملیات موفق پرواز سبز در سنگاپور

بیا تو مالزی -

خطوط هوایی سنگاپور نخستین عملیات پرواز سبز خود را كه سبب 10 تن صرفه جویی درمصرف سوخت فسیلی وكاهش در انتشار 33 تن كربن می شود، باموفقیت آزمایش كرد.

خبرگزاری میراث فرهنگی-خطوط هوایی سنگاپور نخستین عملیات پرواز سبز خود را كه سبب 10 تن صرفه جویی درمصرف سوخت فسیلی وكاهش در انتشار 33 تن كربن می شود، باموفقیت آزمایش كرد.

مسافران هواپیمای پرواز SQ11 كه نخستین بار با استفاده از این سوخت به سنگاپور سفر كردند، احتمالا متوجه تغییر چندانی در پرواز خود نشده اند اما همه این مسافران در واقع بخش مهمی از یك عملیات هوایی غیر نظامی بودند كه صبح روز 31 ژانویه 2010 از لوس آنجلس به مقصد سنگاپور از طریق توكیو روانه این كشور شدند. زیرا این عملیات در واقع یكی از موثر ترین و كارآمد ترین پروازهای انجام شده بر فراز منطقه اقیانوسیه شمالی را تكمیل كرده است.

این عملیات كه با همكاری مقامات صنایع هوایی در سنگاپور، ژاپن و امریكا انجام شد، با هدف اجرای برنامه كاهش انتشار كربن و حمایت از محیط زیست در صنایع هوایی منطقه جنوب شرقی آسیا صورت گرفته است.

هدف از مشاركت مقامات هوایی در كشورهای یاد شده كسب اطمینان در زمینه بهینه سازی ترافیك هوایی و نیز به كارگیری مجموعه ای از اقدامات موثر و ابتكاری در تمام مراحل پرواز از امریكا به سنگاپور بوده است.

هواپیمای بویینگ 400-747 كه دراین عملیات مورد استفاده قرار گرفت دراین پرواز در حدود 6 درصد كمتر از سوخت عادی مورد نیاز دریك پرواز مشابه را مصرف كرده است.

محاسبات مالی نیز حكایت از آن دارد كه این عملیات سبب صرفه جویی سوخت بالغ بر 10 كیلوگرم و نیز كاهش انتشار كربن به میزان نزدیك به 34 كیلوگرم شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب