خانه / اخبار ایران / ایجاد ترافیك علمی برای حضورمتقابل اساتید ودانشجویان ایرانی وخارجی

ایجاد ترافیك علمی برای حضورمتقابل اساتید ودانشجویان ایرانی وخارجی

بیا تو مالزی -

قائم مقام وزیر علوم در همكاریهای علمی و بین‌المللی در ادامه اظهار كرد: علاوه بر اعزام اساتید و دانشجویان ایرانی به خارج در قالب سیمنارها و كنفرانسها، در نظر داریم تا زمینه حضور اساتید و دانشمندان از نقاط مختلف دنیا را فراهم كنیم و این ترافیك علمی باعث تبادل علمی و فن‌آوری و گسترش همزیستی مسالمت آمیز علمی می‌شود و دانشگاهها نیز آمادگی خود را برای اجرای این طرح اعلام كرده‌اند…

قائم مقام وزیر علوم در همكاری‌های علمی و بین‌المللی، كرسی‌های زبان فارسی در كشورهای خارجی را از جمله مكانیزم‌های همكاریهای علمی بین‌المللی خواند و گفت: ایجاد ترافیك علمی برای حضور متقابل اساتید ایرانی و خارجی به گسترش همزیستی مسالمت آمیز علمی می‌انجامد.

دكتر ارسلان قربانی اظهار كرد: متقاضیان زیادی از كشورهای مختلف اروپایی و آمریكایی برای اعزام اساتید زبان فارسی داشته‌ایم كه به همین منظور كرسی‌های زبان فارسی از یك به 28 كرسی دارای مجوز افزایش یافت.

وی افزود: تعداد كرسی‌های زبان فارسی بیش از این مقدار است اما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا 10 استاد برای 10 كرسی جدید كه به تازگی مجوز دریافت كرده‌اند، اعزام كنیم.

قربانی گفت: محیط بین‌المللی در نگاه همكاری‌های بین‌المللی، یك فرصت است و باید حداكثر استفاده را از این فرصتها كرد و به همین منظور تلاش داریم تا ترافیك علمی را در كشور بیشتر كنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − هفت =

قالب