دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / ایرانیان طعمه اصلی کلاهبرداران اماراتی!

ایرانیان طعمه اصلی کلاهبرداران اماراتی!

بیا تو مالزی -

طی چند ماهه گذشته ده‌ها ایرانی در دام کلاهبرداران در امر ساخت و ساز در امارات متحده عربی افتادند و از کلاهبردان اماراتی به دادگاه‌های این کشور شکایت کردند…

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در امارات، با تبلیغات گسترده شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان و روزنامه‌های داخلی و خارجی در زمینه سرمایه‌گذاری در امر ساخت و ساز و خرید و فروش واحدهای آپارتمانی و ویلاهای مسکونی در شهرهای مختلف امارات و به خصوص در امیرنشین دوبی، هزاران ایرانی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه در دام شیادان و کلاهبردان اماراتی افتاده و میلیون‌ها درهم خسارت دیده‌اند که تاکنون هیچ مرجع قانونی جوابگوی آنان نیست!

طبق پیگیری‌های صورت گرفته، صاحبان چندین شرکت تولیدی معروف ایران با خروج میلیاردها تومان سرمایه خود از کشور و به شوق سرمایه‌گذاری و خرید املاک در امیرنشین دوبی به دام این کلاهبرداران اماراتی افتادند که چند تن از آنان به دادگاه دوبی شکایت کرده‌اند که تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده‌اند و حکمی نیز از طرف دادگاه صادر نشده است.

یکی از مالباختگان با تایید کلاهبرداری اماراتی‌ها گفت: در یکی از بنگاه‌های رسمی در دوبی اقدام به خرید واحد آپارتمانی کردم که قرار شد پس از شش ماه این واحد مسکونی را تحویل بگیرم. پس از مدت تعیین شده برای تحویل واحد خریداری شده به بنگاه مراجعه کردم که هیچ اثری از بنگاه و عاملان ان نبود. با پیگیری‌های گسترده توانستم یکی از عاملان آن که شخص ایرانی بود پیدا کنم که ایشان نیز هیچ مسولیتی در ان بنگاه نداشت و کارمند یک شرکت خصوصی بود.

وی افزود: مبلغ کلاهبرداری شده از من بیش از 465 هزار درهم (بیش از 123 میلیون تومان) است که از این بنگاه نیز شکایت کرده‌ام و پرونده‌ام در دادگاه دوبی است.

در چند ماهه گذشته با شدت یافتن بحران اقتصادی جهان، ساخت صدها برج و ویلا متوقف شده و رکود خرید و فروش املاک همه شهرهای امارات متحده عربی را فرا گرفته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + بیست =

قالب