خانه / دانش و فناوری / ایران به دانش تولید مجهزترین نسل از كامپیوترهای جهان دست یافت

ایران به دانش تولید مجهزترین نسل از كامپیوترهای جهان دست یافت

بیا تو مالزی -

جام جم آنلاین: «فضل‌الله وكیلی فرد» معاون توسعه‌ صنایع پیشرفته‌ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، از دستیابی ایران ‌به ‌دانش تولید نخستین نسل‌ از مجهزترین و پیشرفته‌ترین نوع كامپیوترها جهان خبر داد…

وكیلی فرد روز یكشنبه به هنگام بازدید از صنایع چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با ایرنا افزود : این نسل از رایانه‌ها دارای چندین نوع كاربری برای دسترسی آسان مخاطبان به انواع سیستم های ارتباط جمعی می‌باشد. وی گفت: دانش فنی این نسل از كامپیوترها فقط در اختیار ایران است و این نسل از كامپیوتر توسط متخصصان‌ایرانی خارج از كشور به صورت «پتنت» در كشور آمریكا به ثبت رسیده است.

وكیلی‌فرد افزود: این نسل از كامپیوترهای ویژه با نام «كلونایز» براساس دو برنامه «آل این وان» برای دسترسی به سیستمهای ارتباط جمعی شامل رادیو، تلویزیون ، رایانه ، اینترنت ، فكس ، اسكنر ، چاپگر ، صوت و تصویری و ضبط و بخش صدا و تصویر می‌باشد.

معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع كشور گفت: این نسل از رایانه و كامپیوترحتی قادر به دریافت سیمكارت تلفن همراه به عنوان گوشی مخاطب نیز می‌باشد.

وكیلی فرد یادآور شد: این رایانه دارای سیستمهای مجهز و پیشرفته پیام‌گیر تصویری و نوشتاری، تایپ گر ، گویش ، سیستم ترجمه و انواع ایمیل است.

به گفته وی، ویژگی اصلی این نسل از كامپیوترها كه سیستم عامل آن فارسی می‌باشد، اجرای دستورات و فرمان صوتی افراد و كابران،همانند یك ربات هوشمند است.

معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی ایران گفت: این نسل از رایانه‌هادرایران هم اكنون با مدلهای آلفا بزودی با تولید ‪ ۳۰۰‬ هزار دستگاه وارد بازار می‌شود و مدل بتای آن نیز كه به صورت پیشرفته‌تر طراحی شده، وارد خط آزمایش و تست شده و مراحل نمونه‌سازی آن پایان یافته است.

وكیلی‌فرد افزود: در این طرح حدود ‪ ۱۶۰‬میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و خط تولید آن نیز راه اندازی شده است.

وی گفت: ایران تاكنون افزون بر چهارهزارو ‪ ۶۵۰‬ میلیاردریال سرمایه‌گذاری در صنایع پیشرفته شامل بیوتكنولوژی ، مواد پیشرفته ، الكترونیك و ‪IT‬ مصوب كرده كه‪ ۴۰‬ درصد از این سرمایه‌گذاری توسط سازمان گسترش و نوسازی و ‪ ۶۰‬درصد از طریق بانكهای عامل انجام می‌شود.

وكیلی‌فرد یادآور شد: این سازمان برای سالجاری نیز یك هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در صنایع پیشرفته هدف‌گذاری شده است.

معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی ، در زمینه تولید گوشی تلفن همراه(موبایل) در ایران گفت: نخستین نسل از گوشی‌های تلفن همراه در داخل از ماه گذشته وارد بازار شده و این گوشی‌ها تا سقف ‪ ۲۰۰‬هزار دستگاه گوشی تولید می‌شود.

به گفته وی ، تعداد واحدهای تولیدی گوشی همراه‌ با پنج فاز تا سقف 2 میلیون گوشی می‌رسد و این گوشی‌های نیز از توان چندرسانه‌ای برخوردار هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب