خانه / اخبار مالزی / ایران در میان ده كشور بزرگ سرمایه گذار در مالزی قرار گرفت

ایران در میان ده كشور بزرگ سرمایه گذار در مالزی قرار گرفت

بیا تو مالزی -

وزیر تجارت مالزی اعلام كرد ایران به همراه كشورهای ژاپن، آلمان،امریكا، هند، سنگاپور، هلند، چین ، استرالیا و كره جنوبی بیشترین سرمایه گذاری ها را طی سال 2007 در مالزی انجام داده اند…

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتد پرس در سال گذشته میلادی 7/13 میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد مالزی شد كه این رقم نسبت به سال قبل از آن 69 درصد افزایش داشته است.
وزیر تجارت مالزی با اعلام این خبر گفت: اگرچه حجم سرمایه‌گذاری‌ها در مالزی طی سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است اما با توجه به وضعیت نامطئن اقتصاد جهانی پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه پیدا نكند.
وی حجم سرمایه‌گذاری‌ها در بخش صنعت مالزی طی سال 2007 را 10میلیارد دلار و میزان سرمایه خارجی در بخش خدمات را 7/3 میلیارد دلار برآورد كرد.
رفیده عزیز بر عزم دولت مالزی برای افزایش سرمایه گذاری‌های خارجی تاكید كرد و گفت در همین راستا سیاست ها و تسهیلات جدیدی برای سرمایه‌گذاران خارجی اتخاذ می‌شود كه كاهش مالیات‌ها از 26 درصد كنونی به 25 درصد یكی از این اقدامات است.
به گفته وی كشورهای ژاپن، آلمان، ایران،امریكا، هند، سنگاپور، هلند، چین و استرالیا و كره جنوبی بزرگترین كشورهای سرمایه گذار در مالزی طی سال 2007 بوده اند.
ژاپن بزرگترین منبع تامین سرمایه‌ گذار خارجی در مالزی طی سال 2007 بوده است.این كشور در سال مذكور 2 میلیارد دلار در مالزی سرمایه گذاری كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 13 =

قالب