پنج شنبه , 26 تیر 1399
خانه / اخبار مالزی / ایران مالزیا از مازیار ممدوح کاندیدای ایسام می گوید

ایران مالزیا از مازیار ممدوح کاندیدای ایسام می گوید

بیا تو مالزی -

مازیار ممدوح معتقد است که ایسام باید از مرحله واسطه گری برای فروش تخت و ماشین فراتر رفته و به انجمنی مرجع در میان دانشگاههای خارج از کشور مطرح شود…

وی که با ارسال ایمیل به ایران مالزی به تشریح نظرات خود پرداخته، معتقد است: با وجود پتانسیل بالایی که از دانشجویان ایرانی در این دانشگاه وجود دارد نگاههای سطحی به فعالیتهای چنین انجمنی عملا به معنای اتلاف منابع و بی احترامی به کسوت دانشجویان این دانشگاه است.

این کاندیدای انتخابات ایسام یادآورشد: در حال حاضر نمونه های خوب و موفقی از انجمن های دانشجویان ایرانی در سطح جهان بخصوص در دانشگاههای آمریکا وجود دارد که می توان با ارتقای سطح ایسام و ایجاد ارتباط میان این انجمن ها دایره فعالیتهای ایسام را از حیطه کنونی به یک تشکل تاثیر گذار تبدیل نمود.

وی ادامه داد: در این زمان است که عضویت در چنین انجمنی از توفیقات و سوابق مفید یک دانشجو به حساب می آید و می تواند به عضو بودن در این انجمن افتخار نماید.

ممدوح در ادامه به تشریح اهداف خود پرداخت و گفت: اطلاع رسانی به موقع و شفاف سازی فعالیتهای اعضای ایسام در صدر برنامه های من قرار دارد که در این خصوص نیز وب سایتی را برای ایسام تهیه نموده ام که در هر صورت به عنوان هدیه ای به این تشکل تقدیم می نمایم.

وی ادامه داد:

– به روز رسانی اطلاعات درست و بهنگام.

– جهت دادن اهداف ایسام از طریق اینترنت (e- channel).

– جلب نظر هر چه بیشتر مسولان دانشگاه به دانشجویان ایرانی و مشکلات آنها

– مستند سازی فعالیت های ایسام

– برگزاری جلسات عمومی ماهانه به منظور ارائه گزارش کار ماهیانه که البته در نظر دارم این کار پس از نمایش ماهیانه یک فیلم ایرانی یا دعوت از یک شخصیت علمی ایرانی یا خارجی صورت پذیرد.

ممدوح یادآور شد: در کنار شفاف سازی، برگزاری کلاسهای آموزشی نیز از جمله دیگر اهداف است که کلاسهای زبان انگلیسی و مکالمه عربی با استفاده از امکانات دانشگاه ، برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش نرم افزار و برگزاری سفرهای آموزشی از جمله برنامه های مورد نظر می باشد.

وی افزود: در عین حال در نظر است محتوای آموزشی ورک شاپها و کلاسهای آموزشی نیز به صورت فشرده بر روی سایت جدید ایسام قرار گیرد.

وی سایت جدید ایسام را در حقیقت یک بانک اطلاعاتی فراگیر دانست و افزود: تا این لحظه کلیه مشکلات کنونی دانشجویان مشغول به تحصیل در مالزی شناسایی شده لیکن ابزاری در جهت رفع این مشکلات تدارک دیده نشده است.

ممدوح برگزاری شب شعر پارسی در پایان ماه رمضان و هفته فرهنگ در اولین هفته نوروز را نیز از اهداف فرهنگی خود برای رفع کسالت کنونی در جو جامعه دانشجویان و احیای روحیه ایرانی گرایی در نزد هموطنان خواند.

وی در این خصوص به تشکیل کمیته ای درجهت برپایی مناسبتها و مراسم اشاره کرد و گفت: این کمیته وظیفه اجرای برنامه های فرهنگی، موسیقی و مسابقات و سرگرمی ها را بر عهده خواهد داشت. استفاده از نیروهای خبره و هنرمندان برگزیده که به فراوانی در میان دانشجویان حضور دارند سازماندهی چنین کمیته ای را توام با موفقیت می سازد.

این کاندیدا تصریح کرد: ارائه اساسنامه ایسام در پایان ماه سوم نیز از جمله اموری است که بنده خود را متعهد به انجام آن می دانم.

وی تشکیل یک انجمن قوی با اهداف مشخص را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از گذشت چندین سال از تشکیل این انجمن هنوز این تشکل ایرانی فاقد اساسنامه است و همچنان دچار روزمرگی می باشد.

ممدوح متذکر شد: حتی معلوم نیست بر اساس کدام اساسنامه در این دوره قرار است به جای سه نفر پنج نفر عضو اصلی و دونفر علی البدل انتخاب شود.

ممدوح گفت: همین نبود اساسنامه باعث شد تا در دوره های قبل بر سر کرسی ریاست در میان اعضای منتخب اختلافاتی بروز نماید که بهتر است در این دوره پیش از نهایی شدن انتخابات در این خصوص تصمیم گیری شود.

وی خاطر نشان کرد: در دوره گذشته اعضای برگزار کننده انتخابات از کلیه دانشجویان دعوت نمودند تا با حضور در سالن نظرات خود را در خصوص نحوه انتخابات و اهداف آن بیان نمایند و خانم پوروختشوری نیز گزارش کامل و مفصلی از عملکرد خود به عنوان تنها عضو انجمن ارائه داد.

وی با تاکید بر این که برای آشنا شدن دانشجویان با کاندیداها و اهداف و برنامه های آنها نیاز به زمانی حداقل یک هفته ای می باشد خاطر نشان کرد: متاسفانه با این روند عملا در فاصله دو روز به انتخابات امکان تشریح برنامه ها و استفاده از نظر دانشجویان برای ارتقای اهداف و شناسایی افراد مستعد غیر ممکن شده است.

لینک خبر: http://www.iranmalaysia.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=16963

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب