دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / ایران و مالزی قرارداد همكاری نفتی امضا كردند

ایران و مالزی قرارداد همكاری نفتی امضا كردند

بیا تو مالزی -

قرارداد همكاری فاینانس پروژه احداث كارخانه (‪ NGL‬خارك ) بین جمهوری اسلامی ایران و مالزی روز جمعه درمحل سفارت جمهوری‌اسلامی‌ایران در كوالالامپور بین شركت نفت فلات قاره ایران‌وكنسرسیومی از شركت‌های مالزیائی به امضارسید…

به‌گزارش ایرنا،ارزش این قرارداد كه از سوی آقایان قیم و گوهری مدیران طرح‌های توسعه‌ای به نمایندگی از شركت نفت فلات قاره ایران به امضا رسید ‪۱/۲‬ میلیارد یورو برآورد شده‌است كه ‪ ۸۵‬درصد آن‌توسط كنسرسیوم مذكورتامین خواهد شد.

این كنسرسیوم‌مالزیائی همزمان دو قرارداد همكاری دیگربا طرف‌های ایرانی برای بخش‌های پائین دستی پروژه مذكور به امضا رساندند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در كوالالامپور در پایان مراسم امضای این قراردادها،از توفیقات بدست آمده ابراز خوشوقتی كرد.

"مهدی خندق آبادی "در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه"روابط تجاری و سرمایه‌گذاری جمهوری اسلامی ایران و مالزی در دو سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است"،گفت: ظرفیت لازم برای ارتقای روابط اقتصادی دو جانبه و چندجانبه این دو كشور مسلمان در حوزه‌های مختلف بیش از پیش وجود دارد.

"علی قیم" مدیر مهندسی و طرح‌های شركت نفت فلات قاره نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درخصوص چشم‌انداز همكاری‌های دو كشور دربخش انرژی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در همكاری‌های خود در این بخش با كشورهای خارجی برای كشورهای آسیایی و مسلمان اولویت قائل است.

" تان سری زینی" مدیر پروژه‌های خارج ازكشور واحد برنامه ریزی اقتصادی وابسته به دفتر نخست وزیر مالزی نیز كه شاهد امضای قرارداد بود ، ابراز امیدواری‌كرد كه شركت‌های مالزیایی با حضور فعال در پروژه‌های خارج از كشور، توان فنی و علمی خود را به اثبات برسانند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب