پنج شنبه , 31 خرداد 1397
خانه / دانستنیها / این خوراکی ها انرژی بدن را می دزدند!

این خوراکی ها انرژی بدن را می دزدند!

بیا تو مالزی - بعضی از خوراکی ها با وجود اثرات درمانی کاهنده انرژی هستند، به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند افراد دچار ضعف توان جسمانی از خوردن آن ها خودداری کنند.

یکی از نوشیدنی های محبوب به ویژه جوان ها در عصر حاضر قهوه است.

این نوشیدنی انرژی زا و دارای طعم مطبوعی است و بسیاری از افراد در طول روز از آن استفاده می کنند، اما کارشناسان هشدار می دهند نوشیدن مقادیر زیادی از قهوه در طول روز می تواند باعث اختلال در جذب منیزیم و ویتامین B شود.

کمبود این دو ماده سبب برهم خوردن تعادل هورمونی در بدن افراد به ویژه بانوان می شود.

کارشناسان اعلام کرده اند در 20 سال اخیر که نوشیدنی قهوه به صورت صنعتی در دنیا تولید می شود و میلیون ها فرد در سراسر دنیا به میزان زیاد از این نوشیدنی استفاده می کنند میزان موارد ابتلا به بیماری های هورمونی از جمله افزایش وزن، مشکلات خواب، خستگی مزمن، تغییرات خلقی و سندرم پلی کیستیک تخمدان (PCOS) حتی در سنین جوانی نیز شیوع فراوان یافته است.

کارشناسان به افرادی که عادت به نوشیدن منظم قهوه دارند و علائمی، چون خستگی، ضعف، سرگیجه و کاهش تمرکز را در خود احساس می کنند توصیه می کنند برای افزایش انرژی و برطرف شدن احساس خستگی و ضعف از نوشیدن قهوه اجتناب کنند.

با وجود احساس انرژی فراوان زمانی که فرد قهوه می نوشد، اما کارشناسان هشدار می دهند این ماده در دراز مدت به دلیل وجود کافئین انرژی بدن را تحلیل می دهد.

کارشناسان توصیه می کنند افراد برای رفع احساس تشنگی، بدست آوردن انرژی و رفع خستگی از سایر دمنوش ها ازجمله چای سبز، دمنوش های گیاهی، آب و نوشیدنی های کم شیرین استفاده کنند.

بر اساس تحقیقات موثر بودن اثر قهوه بر کاهش انرژی و تداخل با جذب مواد معدنی مورد نیاز بدن به اثبات رسیده است./سلامت نیوز

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چهار آنتی‌هیستامین طبیعی

بیا تو مالزی - اگر آلرژی فصلی داشته باشید می‌دانید که چقدر زجرآور است. عطسه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =

قالب