خانه / اخبار مالزی / بازتاب پرتاب ماهواره امید در رسانه های مالزی

بازتاب پرتاب ماهواره امید در رسانه های مالزی

بیا تو مالزی -

پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر "سفیر"، ساخت متخصصان کشورمان به فضا و در مدار زمین قرار گرفتن نخستین ماهواره ایرانی "امید" بازتاب نسبتا گسترده ای در رسانه های چاپی مالزی داشته است…به گزارش ایرنا، مطبوعات روز پنجشنبه مالزی با چاپ گزارشهایی در مورد در مدار زمین قرار گرفتن نخستین ماهواره ساخت کشورمان به فضا به طور وسیعی موفقیت آمیز بودن این پروژه بویژه پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر و نیز سخنان رئیس جمهوری کشورمان را هنگام برتاب ماهواره امید پوشش داده اند.

بنا به این گزارش، روزنامه استار در این زمینه می نویسد: ایران روز چهارشنبه با موفقیت نخستین ماهواره خود را در مدار زمین قرار داد.

این روزنامه با اشاره به واکنش وسیع کشورهای غربی به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید همچنین خاطرنشان ساخته است که این پروژه، نگرانی غربی ها از موضوع هسته ای را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

در همین راستا، روزنامه "نیواستریتز تایمز" نیز به سخنان آقای "احمدی نژاد" در مراسم پرتاب این ماهواره اشاره کرده و می نویسد: رئیس جمهوری ایران با تبریک پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید به ملت ایران، آن را بزرگترین رخداد در تاریخ کشورش دانسته و ابراز امیدواری کرده است که پرتاب این ماهواره باعث تثبیت حضور ایران در فضا شده و زمینه ای برای پیشرفت های متعدد بعدی شود.

این روزنامه در ادامه می نویسد: پرتاب موشک ماهواره بر ایران نگرانی وسیعی در کشورهای غرب ایجاد کرده به طوری که گمانه زنی های آنها در مورد نظامی بودن پروژه های هسته ای این کشور بیش از گذشته جدی شده است.

به نوشته این روزنامه، کاخ سفید در این خصوص به ایران هشدار داده و تأکید کرده است که پرتاب ماهواره به فضا تنها چند هفته پس از روی کار آمدن "باراک اوباما" پاسخ مناسبی به رویکرد "دیپلماسی مستقیم" وی نیست.

این درحالی است که "هیلاری کلینتون"، وزیر خارجه آمریکا نیز با ابراز ناامیدی از این اقدام ایران هشدار داده است که این کشور باید منتظر هرگونه پیامدی در صورت ادامه بی توجهی به قطعنامه های شورای امنیت باشد.

این روزنامه می افزاید: در لندن نیز، وزیر امور خارجه انگلیس از پرتاب اولین ماهواره بومی ایران به فضا بشدت ابراز نگرانی کرده است.
"بیل رامل" پرتاب ماهواره امید به فضا درست زمانی که ایران ماههاست که هیچ توجهی به قطعنامه های شورای امنیت نشان نمی دهد، مایه تردید در اهداف ایران از پرتاب این ماهواره و نیز پیگیری برنامه های هسته ای کشور شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب