خانه / اخبار مالزی / بازداشت به اتهام شرکت در تظاهرات کله گاو

بازداشت به اتهام شرکت در تظاهرات کله گاو

بیا تو مالزی - پلیس مالزی دوازده نفر را به اتهام شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز مشهور به “کله گاو” در شاه اعلم، مرکز ایالت سلانگور، بازداشت کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، این افراد به اتهام حضور در تظاهرات روز بیست نهم ماه گذشته میلادی (اوت) در اعتراض به ساخت یک معبد هندو در نزدیکی یکی از مساجد این شهر بازداشت شده اند.
بنا به این گزارش، شش نفر از این افراد همچنین به تلاش برای ایجاد “فتنه” در بین اقوام مختلف این کشور متهم شده اند.
بر اساس قانون اساسی مالزی، هرگونه مشارکت در تظاهرات و یا تجمعات غیر قانونی در این کشور غیر مجاز بوده و افراد خاطی در صورت اثبات اتهامشان ممکن است به یک سال زندان و یا جریمه نقدی محکوم شوند.
همچنین برای متهمان به تلاش برای ایجاد “فتنه” نیز قانون اساس مالزی حداکثر سه سال زندان و یا جریمه نقدی در نظر گرفته است.
در روز بیست و هشتم ماه گذشته میلادی صدها تن از مردم شهر “شاه اعلم” سلانگور در اعتراض به برنامه ساخت یک معبد هندی در نزدیکی یکی از مساجد این شهر دست به تظاهرات اعتراض آمیز زدند.
تظاهرکنندگان در این روز با در دست داشتن یک “کله گاو” آغشته به خون تا مقابل دفتر سروزیر این ایالت راهپیمایی کرده و سپس با ایراد چند سخنرانی آتشین اقدام به “کوبیدن” و “برزمین زدن” کله گاو نمودند.
از آنجایی که “گاو” یک حیوان مقدس در آیین هندو محسوب می شود، این اقدام به شدت منجر به خدشه دار شدن احساسات هندی تباران این شهر شد و متعاقب آن درگیری خیابانی و خشونت بین طرفین بالا گرفت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب