یکشنبه , 5 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / بازداشت 14 ایرانی در عربستان

بازداشت 14 ایرانی در عربستان

بیا تو مالزی -

بازداشت 14 ایرانی به اتهام ورود غیرمجاز به خاک عربستان سعودی

یک روزنامه سعودی از بازداشت 14 ایرانی به دلیل ورود غیرمجاز به خاک عربستان سعودی خبر داد.

روزنامه سعودی الشرق نوشت: نیروهای مرزبانی عربستان سعودی در منطقه الخفجی در ساحل جنوبی خلیج فارس، 14 ایرانی را به اتهام ورود غیرمجاز به این کشور بازداشت کردند.
مرزبانی عربستان سعودی همچنین یک فروند شناور ایرانی و مسؤول آن را که اقدام به انتقال این افراد کرده بود توقیف کردند.”خالد خلیفه العرقوبی” سخنگوی نیروی مرزبانی در منطقه الشرقیه عربستان سعودی با تایید بازداشت 14 ایرانی گفت: این افراد در هنگام ورود غیرقانونی به خاک عربستان سعودی از طریق دریا در منطقه الخفجی دستگیر شدند.
همچنین شناوری که آنها را در ساحل عربستان، پیاده کرده بود نیز از سوی مرزبانی تحت تعقیب قرار گرفته و توقیف شد. این شناور ایرانی بود.وی افزود: هم اکنون تحقیقات و بازجویی ها درباره انگیزه این افراد برای ورود غیرقانونی به عربستان سعودی، در حال انجام است.
این افراد که سن آنها 30 تا 37 سال است لباس های ورزشی برتن داشتند و ساعت 7 صبح نزدیک ساحل شده و از شناور خود پیاده شدند.
پلیس آنها را در یک ساختمان در حال ساخت هتل کشف و بازداشت کرد.شماری از ایرانیان که تعداد دقیق آنها مشخص نیست به اتهام ورود غیرمجاز به مرزهای دریایی کشورهای جنوب خلیج فارس از جمله عربستان سعودی و قطر، در زندان های این کشورها، نگهداری می شوند و در مقاطع مختلف، شماری از آنها آزاد و به ایران بازمی گردند. برخی از آنها هم در حال گذراندن مدت محکومیت حبس خود هستند.
در ابتدای امسال خبر اعدام تعدادی از زندانیان ایرانی در زندان منطقه الشرقیه عربستان سعودی، موضوع ایرانیان زندانی در خارج از کشور را مورد توجه قرار داد.
ساختمان نیمه کاره ای در منطقه الخفجی عربستان که 14 ایرانی در آن بازداشت شدند
منبع:عصر ایران
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

قالب