خانه / اخبار مالزی / بازرسی مسافران ایرانی در فرودگاه کووالالامپور همزمان با افزایش دستگیری قاچاقچیان ایرانی در این کشور

بازرسی مسافران ایرانی در فرودگاه کووالالامپور همزمان با افزایش دستگیری قاچاقچیان ایرانی در این کشور

بیا تو مالزی -

طی ماههای گذشته در چندین مورد خبر دستگیری قاچاقچیان ایرانی مواد مخدر در مالزی را در رسانه های این کشور دیده بودم ولی باور آن برایم سخت بود ، تا دیروز که از سفر امارات برمی گشتم در فرودگاه بین المللی کووالالامپور به صحنه متاثر کننده ای برخوردم.


ماموران حراست فرودگاه تقریبا همه مسافران ایرانی پروازهای مختلف را متوقف کرده و وسایل همراه آنان را بازرسی می کردند. بنده به جهت نحوه برخورد با ایرانیان و بازرسی چمدان های همراهشان معترض مامور مربوطه شدم ولی او در پاسخم گفت همین امروز عصر یک مسافر ایرانی که از دوبی به مالزی آمده بود را دستگیر کرده اند که مقادیری قابل توجهی مواد مخدر به همراه داشته است. او همچنین گفت در هفته گذشته هفت نفر ایرانی قاچاقچی مواد مخدر را در مبادی ورودی این کشور دستگیر کرده اند.

بسیار متاثر و شگفت زده شدم. از طرفی نمی توانستم قبول کنم که این تعداد قاچاقچی ایرانی مواد مخدر در این مدت زمان کوتاه در مالزی دستگیر شده باشند و از سوی دیگر اخبار دستگیری برخی قاچاقچیان ایرانی مواد مخدر در برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی از جمله مالزی که طی ماههای گذشته در رسانه ها منتشر شده بود باعث شد تا حدودی به مامور مربوطه در برخورد با ایرانیان حق بدهم.

اگر چه مسوولان ایرانی می توانند این موضوع را تکذیب کنند ولی با توجه به حضور رو به رشد ایرانیان در مالزی به خصوص در ماههای گذشته و از آنجا که همه ایرانیان به محض ورود به این کشور می توانند ویزای توریستی سه ماهه دریافت کنند به نظر می رسد که مسوولان ایرانی مربوطه باید چاره جویی کنند تا از یک سو وجهه ایرانیانی که طی این سالها به تحصیل یا امور اقتصادی در مالزی مشغولند حفظ شود و از سوی دیگر کنترل های لازم برای سفر مسافران ایرانی به این کشور صورت پذیرد.

منبع : تجدیدنظر وبلاگ شخصی مسعود فاتح

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب