خانه / اخبار مالزی / بالاترین نشان كشوری مالزی به رییس جمهوری اندونزی اعطا شد

بالاترین نشان كشوری مالزی به رییس جمهوری اندونزی اعطا شد

بیا تو مالزی -

"سوسیلو بامبانگ یودهویونو" رئیس جمهوری اندونزی بادریافت بالاترین نشان كشوری مالزی، در بدو ورود به این كشور از سوی رهبران مالزی مورد استقبال قرار گرفت…

به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، این نشان عصر پنجشنبه در آیینی توسط "میزان زین‌العابدین" پادشاه مالزی به رییس جمهوری اندونزی اعطا شد.

بنابه این گزارش، "عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی و "نجیب تون رزاق" معاون وی به همراه تنی چند از وزرای كابینه این كشور نیز در آیین روز گذشته اعطای بالاترین نشان كشوری به سوسیلو حضور داشتند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اندونزی عصر پنجشنبه درراس هیاتی ‪ ۱۵۰‬نفره متشكل از وزرای كابینه و مقامات ارشد تجاری واقتصادی این كشور برای انجام سفر سه‌روزه كاری وارد مالزی شد.

وزیر خارجه مالزی پیشتر، شركت در نشست سالانه مشورتی اندونزی – مالزی و نیز دیدار و گفت وگو با بداوی درخصوص موضوعات متقابل و منطقه‌ای را ازعمده اهداف سفر سوسیلو به مالزی عنوان كرد.

"سید حمید البار" در گفت وگو با خبرنگاران همچنین توسعه و تقویت روابط متقابل و بهبود همكاریهای كوالالامپور و جاكارتا در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تجاری و سرمایه‌گذاری را از جمله محورهای مذاكرات بداوی و بامبانگ در روز جمعه (امروز) بیان كرده بود.

وی همچنین رفع سوالات موجود در مورد وضع كارگران اندونزیایی، روابط میان رسانه‌های دو كشور و سوء تفاهماتی از این قبیل را نیز جزو موارد گفت وگوی رهبران دو كشور عنوان كرد.

به گفته البار، قرار است در دیدار رییس جمهوری اندونزی از مالزی همچنین یك یادداشت تفاهم در خصوص همكاریهای دو طرف در حوزه تجاری و سرمایه‌گذاری به امضا برسد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب