خانه / اخبار مالزی / بانکداری اسلامی از باثبات ترین سیستم های مالی جهان است

بانکداری اسلامی از باثبات ترین سیستم های مالی جهان است

بیا تو مالزی -

رییس بانک مرکزی مالزی با انتقاد از سیستم های فعلی مالی رایج در جهان، بانکداری و امور مالی اسلامی را یکی از باثبات ترین سیستم های مالی جهان اعلام کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی مالزی، “زیتی اختر عزیز” رییس بانک مرکزی مالزی در سخنرانی خود در اجلاس “بانکداری اسلامی، قبل و بعد از بحران جهانی اقتصاد” در استانبول اعلام کرد که بحران اخیر جهانی اقتصاد، مسایل و مشکلات سیستم های مالی رایج در جهان را به خوبی مشخص کرد.
وی با تاکید بر لزوم بازنگری کلی و انجام اصلاحات اساسی در سیستم های فعلی مالی جهان، خواستار بازگشت به اصول اولیه بانکداری و فراهم آوردن خدمات مالی ای که باعث ایجاد ارزش افزوده واقعی در اقتصاد می شوند، شد.
رییس بانک مرکزی در این زمینه به سیستم بانکداری و امور مالی اسلامی اشاره کرد و از آن به عنوان نمونه کاملی از یک سیستم بانکداری که بر اساس ارزش افزوده واقعی در اقتصاد عمل می کند، نام برد و خواستار توجه بیشتر کشورها به آن شد.
این مقام مالزیایی همچنین اضافه کرد که اصول شریعت اسلام دارای دستورات مشخصی در زمینه مسایل مالی است که پیاده سازی این اصول در سیستم بانکداری و امور مالی اسلامی موجبات ثبات این سیستم در مقابل بحران جاری جهانی اقتصاد را ایجاد و آنرا تبدیل به یکی از باثبات ترین سیستم های مالی جهان کرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب