خانه / دانش و فناوری / بانک مرکزی تکلیف خود را نمی‌داند

بانک مرکزی تکلیف خود را نمی‌داند

بیا تو مالزی -

تزریق ارز به بازار مشکلی را حل نمی‌کند…

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص نتایج نشست غیرعلنی امروز مجلس با وزیر اقتصاد گفت:بانک مرکزی تکلیف خود را نمی‌داند عده‌ای می‌گویند باید ارز به بازار تزریق کند و عده‌ای دیگر می‌گویند در شرایط سفته‌بازی این کار بی‌فایده است. 
جعفر قادری  در مورد جلسه غیرعلنی مجلس درباره نرخ ارز گفت: نشست غیرعلنی امروز مجلس با وزیر اقتصاد برگزار شد و رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه حضور نداشت.

وی افزود: حدود 6 نماینده سؤال‌های متعددی درباره التهاب بازار ارز از وزیر اقتصاد سؤال کردند که وزیر اقتصاد هم توضیحاتی ارائه کرد و قرار شد جلسات مشترک نمایندگان و مسئولان دولتی در مورد ارز ادامه داشته باشد و مشکل التهاب بازار با مدیریت و هماهنگی همه دستگاه‌ها حل شود. 
وی با بیان اینکه مشکل بازار ارز قابل انکار نیست،گفت: بخش مهمی از مشکلات التهاب بازار ارز به خاطر مشکلات مدیریتی و تناقض‌های آشکار اشکال مدیریتی در دستگاه‌های اقتصادی و عدم تعامل و ارتباط دستگاه‌ها با یکدیگر است. 
نماینده شیراز در مجلس گفت: جمع‌بندی جلسه غیرعلنی این بود که باید راهکارهای مناسب در تعامل دستگاه‌ها پیدا شود و اگر فضا اینگونه ادامه داشته باشد مشکل بازار ارز حل نمی‌شود بلکه حادتر خواهد شد. 
قادری با بیان اینکه هیچکس از بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی مجلس حضور نداشت گفت: وزیر اقتصاد گرچه توضیحاتی ارائه کرد اما بانک مرکزی زیر مجموعه وزارت اقتصاد نیست. 
وی تأکید کرد: یک نظر این است که باید همه دستگاه‌ها باید با هم هماهنگ باشند و تا هماهنگی دستگاه‌ها اعمال نشود و اختلاف بین مجموعه‌های مختلف وجود داشته باشد مشکل حل نمی‌شود. 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مورد اینکه چرا بانک مرکزی از سه هفته پیش دلار به بازار عرضه نکرده است، افزود: در حال حاضر رئیس کل بانک مرکزی تکلیف خود را نمی‌داند عده‌ای می‌گویند بانک مرکزی باید ارز به بازار تزریق کند و عده‌ای دیگر می‌گویند در شرایطی که تقاضای سفته‌بازی در بازار وجود دارد هر چقدر ارز به بازار روانه شود مشکل حل نمی‌شود. 
وی ادامه داد: بالاخره باید در یک جمع‌بندی نظر کارشناسان جمع‌بندی شود؛نمی‌توان با آزمون و خطا التهاب بازار ارز را برطرف کرد.اگر نتیجه جلسات کارشناسی به جمع‌بندی رسید آنگاه باید یک نظر عمل شود. 
قادری در مورد تشکیل بورس ارز گفت: هنوز اجماعی در مورد تشکیل بورس ارز انجام نشده است. عده‌ای موافق بورس ارز و عده‌ای نیز نظر مخالف دارند و به نظر من بعد از جمع‌بندی باید در مورد بورس ارز تصمیم‌گیری شود. 
نماینده شیراز تأکید کرد: جلسات هماهنگی دولت و مجلس در مورد ارز باید ادامه داشته باشد و به یک جمع‌بندی برسند.

 

 

منبع:خبرگزاری فارس

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

فیس بوک از شما جاسوسی می کند، چه عضوش باشید و چه نباشید

بیا تو مالزی - حتی اگر هرگز عضو فیس بوک نبوده باشید یا برای مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + هفت =

قالب