دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / بحران مالی آمریكا به زیان اقتصاد مالزی است

بحران مالی آمریكا به زیان اقتصاد مالزی است

بیا تو مالزی -

كارشناسان اقتصادی مالزی هشدار دادند آثار منفی و نامطلوب بحران مالی امریكا به زودی بر اقتصاد مالزی نمایان خواهد شد …به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه استار ، گسترش بحران مالی آمریكا به این معناست كه شركای تجاری این كشور از جمله مالزی نیز به شدت متضرر خواهند شد . این مساله مستقیما فعالیتهای اقتصادی و مالی شركتهای مالزی را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

افزایش نرخ بیكاری آمریكا به بیش از 1/5 درصد به معنای این است كه برخی از شركتهای آمریكایی فعالیت خود را متوقف كرده اند و در این بین شركتهای مالزیایی هستند كه همكاریهای زیادی با شركتهای مالی امریكا داشتند . بنابراین میزان درآمدهای این شركتهای مالزیایی به شدت كاهش خواهد یافت و با بحران مالی جدی روبرو خواهند شد .

بر اساس این گزارش شركتهایی كه همكاری زیادی با شركتهای آمریكایی داشتند ، باید به شدت مراقب باشند تا به سرنوشت شركتهای آمریكایی دچار نشوند . در غیر این صورت بسیاری از شركتهای مالزیایی ورشكست خواهند شد و این مساله نتیجه ای جز رشد بیكاری و فقر در این كشور به همراه نخواهد داشت .

برخی از اقتصاددانان مالزی از مردم این كشور می خواهند از الان پس انداز كنند چرا كه هیچ اطمینانی به آینده اقتصادی جهان نیست و ممكن است بحران افزایش قیمت مواد غذایی و نفت ، بار دیگر تكرار شود و به بحران مالی آمریكا دامن بزند .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

قالب