خانه / اخبار مالزی / بذرپاش: سایپا و پروتون به دنبال همکاری راهبردی در زمینه تولید خودرو هستند

بذرپاش: سایپا و پروتون به دنبال همکاری راهبردی در زمینه تولید خودرو هستند

بیا تو مالزی -

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا گفت: تفاهمنامه امضا شده بین سایپا و پروتون متضمن قرارداد همکاری استراتژیک و راهبردی با هدف اتحاد این دو شرکت است…مهندس مهرداد بذرپاش روز شنبه پس از امضای تفاهمنامه همکاری مدیران عامل شرکتهای خودروسازی سایپا ایران و پروتون مالزی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این یادداشت تفاهم یک سند قرارداد همکاری بلند مدت بین سایپا و پروتون است که در نهایت منجر به اتحاد استراتژیک این دو شرکت و نیز تولید یک خودرو با آرم مشترک خواهد شد.

مدیرعامل سایپا افزود: این یادداشت تفاهم چند بند اساسی دارد که مهمترین آن تولید یک خودروی مشترک بین خوردوسازی سایپا و پروتون است که هم اکنون مطالعات اولیه در زمینه پلات فرم و قوه محرکه این خودرو آغاز شده است.

وی، استفاده از بازارهای صادراتی دو طرف برای تسهیل در فروش محصولات هر شرکت و نیز سرمایه گذاری مشترک بر روی خانواده موتور و تولید انواع موتور با ظرفیتهای 1300 و 1600 سی سی با هدف تامین نیازهای داخلی دو کشور را یکی دیگر از بندهای این تفاهمنامه ذکر کرد.

بذرپاش، تولید یک خودرو کوچک با قیمت تقریبی 7 الی 8 هزار دلار متناسب با توان خرید مردم دو کشور و نیز تولید یک خودروی چند منظوره (MPW) را از دیگر اهداف این تفاهمنامه ذکر و ابراز امیدواری کرد که این دو نوع خودرو تا یک سال و نیم آینده وارد بازارهای داخلی و خارجی شود.

مدیر عامل سایپا این قرارداد را در مجموع یک برنامه راهبردی برای کاهش هزینه تولید محصولات دو شرکت دانست که در صورت موفقیت، می تواند الگوی مناسبی برای توسعه همکاریها بین ایران و مالزی و همچنین دیگر کشورهای اسلامی باشد.

بذرپاش با اعلام اینکه ایران در حال گذار از مرحله دوم به مرحله سوم در زمینه ساخت و تولید خودرو، یعنی گذار از مرحله انتقال فناوری به مرحله ساخت و طراحی خودرو است، افزود: این نخستین قرارداد شرکت سایپا با یک شرکت خارجی است که در سطح بالا و به صورت دوسویه و برابر تنظیم شده است.

وی با اشاره به ارتقای رتبه ایران در زمینه تولید خودرو از رتبه هفدهم به شانزدهم در سطح جهان، توانمندی و ظرفیتهای صنعت خودروی ایران از جمله گروه خودروسازی سایپا را در زمینه های مختلف طراحی و تولید بسیار بالا دانست.
بذرپاش تاکید کرد: قراردادهای این شرکت با طرفهای خارجی از این پس به صورت برابر و دوسویه خواهد بود.

تفاهمنامه همکاریهای بلند مدت بین خودروسازی سایپا و پروتون مالزی روز جاری در حاشیه نمایشگاه "هفته فناوری پروتون" و در حضور عبدالله احمد بداوی، نخست وزیر مالزی بین مهندس مهرداد بذر پاش، مدیرعامل سایپا و سید زین العابدین سید محمد طاهر، مدیرعامل شرکت پروتون مالزی امضا شد.

بر اساس این تفاهمنامه زمینه همکاری بیش از پیش دو شرکت خودرو سازی سایپا و پروتون در زمینه های مختلف ازجمله تلاش برای تولید خودروی مشترک، تبادل فناوری و آخرین نوآوریهای فناوری بین دو طرف، انجام تحقیقات علمی و فنی مشترک، سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید موتور و نیز همکاری در زمینه بازاریابی برای خودروهای دو شرکت هموار می شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب