چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / برخورد با مظاهر علنی فساد در مشهد

برخورد با مظاهر علنی فساد در مشهد

بیا تو مالزی -

طرح برخورد با مظاهر علنی فساد از هفته آینده در مشهد اجرا می شود…

طرح تشدید ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با مظاهر علنی فساد از هفته آینده در مشهد برگزار می شود. سرهنگ ناصر نجاریان، رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی با اعلام این مطلب، در جمع خبرنگاران گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی که در گذشته محدود به چند خیابان مشهد بود، گسترش داده می شود و در خیابان های دیگر هم اجرا می شود. وی افزود: با تعطیلی مدارس سیل مسافرت زائران به مشهد آغاز می شود؛ بنابراین به منظور حفظ امنیت زائران امام رضا(ع)، ارتقای امنیت زائران در محدوده اطراف حرم از اولویت های پلیس است و به زودی گروه های پلیس در تمام ورودی های حرم و در خیابان های اطراف آن مستقر می شوند و در صورت مشاهده هرگونه بدپوششی و بدحجابی با آن برخورد می کنند. وی افزود: طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، بدحجابی جرم مشهود است و پلیس وظیفه دارد با این جرم برخورد کند. سرهنگ نجاریان گفت: در موضوع مبارزه با بدحجابی و بدپوششی پلیس ابتدا سعی در تذکر و ارشاد دارد ولی اگر به تذکرات پلیس وقعی نهاده نشود، برای مجرمان سابقه انتظامی تشکیل می شود. رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی همچنین به موضوع مزاحمت های خیابانی و مبارزه با اراذل و اوباش پرداخت و گفت: ما به آن صورت در مشهد شاهد جولان اراذل و اوباش نیستیم ولی در طرح تشدید ارتقای امنیت اجتماعی برخورد جدی با اراذل می کنیم. وی گفت: طبق آمارها ۷۶ درصد مزاحمت های ناموسی برای زنانی اتفاق می افتد که حجاب و پوشش مناسبی ندارند و گروه های پلیس با این افراد بدپوشش برخورد می کنند. وی همچنین اضافه کرد: پلیس با رانندگانی که مزاحمت های صوتی ایجاد کنند نیز برخورد می کند و طبق دستورالعمل، خودروهای دارای آلودگی صوتی را به مدت ۳ ماه توقیف می کند. سرهنگ نجاریان گفت: با رانندگان خودروهایی که سیستم پخش صوت حرفه ای یا مانیتور دارند و از طریق آن اصوات و فیلم های مبتذل و مستهجن پخش می شود؛ خودروها و موتورسیکلت هایی که بوق های نامتعارف دارند و کاروان های ناآرام عروسی برخورد می شود و این خودروها توقیف و سیستم های پخش و بوق های نامتعارف آن ها باز می شود. وی همچنین از برخورد شدید با رانندگانی که حرکات خطرآفرین انجام می دهند، درجا دور می زنند، دستی می کشند، خودروهایی که سعی می کنند زنان خیابانی را سوار کنند، خودروهایی که سگ و گربه و میمون همراه خود دارند، وسایل نقلیه ای که تغییرات در آن به وجود آورده می شود و به اصطلاح آن را پایین می  آورند و خودروهایی که اگزوز آن ها تخلیه شده است و صدای ناهنجار تولید می کنند، خبر داد و گفت: این خودروها به پارکینگ منتقل می شود.

سرهنگ نجاریان در این نشست از طرح جمع آوری مظاهر علنی فساد در چند روز آینده در مشهد خبر داد و گفت: به عنوان مثال برخی از مانکن ها جزو مظاهر علنی فساد هستند، این ها باید جمع آوری شوند و ما به اتحادیه ها نیز موضوع را ابلاغ و اتمام حجت کردیم و به مجمع امور صنفی هم تذکر دادیم.وی افزود: طی هماهنگی با مقام قضایی در هفته آینده این گونه مانکن ها و دیگر مظاهر علنی فساد را با کامیون جمع آوری می کنیم و حتی برخی مراکز تجاری و مغازه ها را که به دستور پلیس بی توجه باشند پلمب می کنیم. رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی همچنین نسبت به عرضه برخی لباس های مبتذل در برخی فروشگاه ها هشدار داد و گفت: در صورت مشاهده چنین لباس هایی برای مالک فروشگاه پرونده قضایی تشکیل و به دادسرا معرفی می شود.

وی افزود: در این طرح هم با تولید کننده، توزیع و فروشنده لباس های مبتذل برخورد می کنیم و مغازه های آنان را پلمب و تعطیل می کنیم.

کافه سنتی های غیرمجاز تعطیل می شود

وی درباره کافه سنتی ها هم گفت: این کافه ها وضعیت شهر مشهد را به هم ریخته اند. ما برای هیچ کافه سنتی و چایخانه ای مجوز عرضه قلیان  صادر نمی کنیم و همه کافه سنتی های غیرمجاز را نیز به زودی تعطیل می کنیم. وی همچنین از برخورد با باشگاه های بدنسازی که داروهای خاصی را تجویز می کنند، خبر داد و گفت: این داروها حتما باید با مجوز پزشک مصرف شود وگرنه پلیس با آن برخورد می کند. وی درباره شوهای لباس و آرایش نیز گفت: به هیچ شوی لباس و آرایشی در مشهد مجوز نمی دهیم. سرهنگ نجاریان در موضوع تالارها و باغسراها هم گفت: ما تا آن جا که در این مکان ها ترویج فساد و فحشا نشود، کاری به آن و زندگی خصوصی مردم نداریم. ساعت کاری صنوف هم موضوع دیگری بود که رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی بدان اشاره کرد: این صنوف باید ساعت کار ارائه شده را رعایت کنند. شغل های خدماتی تا ساعت ۸ شب، فروشندگان اقلام و ارزاق عمومی تا ۱۱ شب، طلافروشی ها در نیمه دوم سال تا ۱۰ شب و رستوران ها و ساندویچ فروشی ها تا ۱۲ شب مجاز به فعالیت هستند و هر صنفی که رعایت ساعت کاری را نکند، با آن برخورد می شود و حتی ممکن است منجر به تعطیلی آن مرکز هم بشود.

 

منبع:روزنامه خراسان

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب