پنج شنبه , 30 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / برگزاری نماز عید فطر توسط ایرانیان مقیم مالزی

برگزاری نماز عید فطر توسط ایرانیان مقیم مالزی

بیا تو مالزی -

ایرانیان مقیم مالزی بویژه دانشجویان ایرانی مقیم این كشور در پایان یك ماه عبادت و روزه‌داری، با اقامه نماز عید فطر مراتب شكرگزاری خود را برای بهره‌مندی از فیوضات معنوی این ماه مبارك به درگاه خداوند بجای آوردند…

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا از كوالالامپور ، در این میان حركت خود جوش اقامه نماز توسط بیش از ‪ ۱۵۰‬نفر از دانشجویان ایرانی مقیم مالزی به همراه خانواده‌های آنان در سالن اجتماعات یكی از مجموعه‌های مسكونی شهر "سردانگ" واقع در حومه كوالالامپور جلوه خاصی داشت.

از نكات حائز توجه در این مراسم، حضور شماری از مردم محلی مالزی در جمع دانشجویان ایرانی نمازگزار بود كه نمادی از وحدت میان مسلمین از هر گوشه جهان و با هر مذهبی به شمار می‌رفت.

به گفته یكی از دست‌اندركاران تدارك این آیین عبادی، شمار نمازگزاران در سال جاری نسبت به سال گذشته بطور قابل توجهی افزایش یافته بود.

گزارش خبرنگار ایرنا از دیگر نقاط كوالالامپور پایتخت مالزی نیز حاكی از آن است كه سایر ایرانیان مقیم همگام با مسلمانان مالزیایی،این آیین عبادی را در دیگر مساجد این شهر برپا داشتند.

كشور اسلامی مالزی در جنوب شرق قاره كهن (آسیا) واقع شده است و بالغ بر ‪ ۶۵‬درصد مردم این كشور را پیروان دین مبین اسلام تشكیل می‌دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هشت =

قالب