خانه / اخبار مالزی / بمب جنگ جهانی دوم فرودگاه مالزی را تعطیل كرد

بمب جنگ جهانی دوم فرودگاه مالزی را تعطیل كرد

بیا تو مالزی -

پیدا شدن یك بمب بسیار قدیمی مربوط به دوران جنگ جهانی دوم در باند پرواز فرودگاه بین‌المللی مالزی به تعطیلی دو ساعته این فرودگاه منجر شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، فرودگاه “كوتا كینابالو “، دومین فرودگاه بزرگ بین‌المللی مالزی امروز شنبه به دلیل كشف بمبی در مسیر باند پرواز این فرودگاه تعطیل شد.
بنا بر این گزارش، كاركنان فرودگاه كوتا كینابالو مالزی امروز بمبی را كه متعلق به دوره جنگ جهانی دوم بود، در یكی از باندهای پرواز این فرودگاه پیدا كردند.
این گزارش افزود: پیدا شدن این بمب و روند جابه‌جایی و خنثی‌سازی آن باعث شد تا تمام بخش‌های فرودگاه به مدت 2 ساعت تعطیل شده و حدود 20 پرواز داخلی و خارجی این فرودگاه نیز به تاخیر بیافتند.
بر اساس این گزارش، این بمب كه به اندازه یك تانكر بنزین بود توسط كاركنان این فرودگاه میان باند پرواز و مسیر تاكسی فرودگاه اوایل صبح امروز كشف شد. مسئولین فرودگاه بلافاصله پلیس را در جریان قرار دادند.
پس از اینكه نیروهای پلیس وارد منطقه شدند، این بمب بلافاصله از محل خارج شد و نیروهای خنثی‌كننده بمب عملیات خنثی سازی آن را در محیطی باز آغاز كردند.
بنا بر این گزارش، فرودگاه بین‌المللی كوتا كینابالو در ایالت “صباح ” مالزی قرار دارد. گزارش‌های مكرر از پیدا شدن بمب‌های مربوط به زمان جنگ جهانی دوم در این منطقه حكایت دارد كه اغلب نیز در عملیات حفاری و ساخت‌وساز در مناطق توسعه‌نیافته كشف می‌شوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب