پنج شنبه , 26 تیر 1399
خانه / دانش و فناوری / به هر قیمتی مایكروسافت یاهو را می‌خواهد

به هر قیمتی مایكروسافت یاهو را می‌خواهد

بیا تو مالزی - مایكروسافت در ادامه‌ی تلاش برای رقابت بیشتر با گوگل، مذاكرات خود را با یاهو آغاز كرده و امیدوار است كه بتواند این شركت اینترنتی را خریداری كرده یا برای همكاری با یاهو به توافق برسد….گزارش‌های اخیر روزنامه‌ی وال‌استریت ژورنال و نیویورك پست، از مذاكرات مایكروسافت و یاهو برای خرید یاهو یا همكاری مشترك این دو شركت حكایت دارند.
بر اساس اعلام این دو روزنامه، گفته می‌شود كه مبلغ پیشنهادی مایكروسافت برای خرید یاهو 50 میلیارد دلار بوده است؛ گفت‌وگوهای جدید، مذاكرات سال پیش این دو شركت را تجدید می‌كنند كه ظاهرا یاهو به آن پایان داده بود.
مایكروسافت اخیرا در خرید شركت تبلیغاتی دوبل كلیك به گوگل باخت و شاهد كند بودن تلاش‌های خود در بازار تبلیغات جست‌وجوی اینترنتی و جدا شدن مهره‌ی كلیدی خود در این بخش بوده است.
از سوی دیگر سایت‌های گوگل در تعداد بازدیدكنندگان مایكروسافت را برای اولین بار پشت سر گذاشتند و شركای مهم این شركت، Dell و Intel نیز به نرم‌افزارهای كد باز روی آورده‌اند؛ دستگاه پخش موسیقی دیجیتالی زون مایكروسافت نیز در مقایسه با رقیب خود ipod چندان موفق نبوده است.
اما مایكروسافت بسیار سخت جان است و به كسب نتایج مالی خوب ادامه می‌دهد و با خرید شركت‌های Tellme و Massive، خریدهای خوبی داشته و ویستا را نیز عرضه كرده و به عنوان شركتی موفق باقی مانده است.
بر اساس این گزارش، انتشار خبر مذاكره‌ی مایكروسافت و یاهو برای ادغام شدن به افزایش ارزش سهام یاهو منجر شد؛ هرچند خبرهای ضد و نقیض پس از آن كاهش ارزش سهام یاهو را به دنبال داشت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب