دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / بیسكویت‌های شیشه‌ای سوغات مسافر مالزی

بیسكویت‌های شیشه‌ای سوغات مسافر مالزی

بیا تو مالزی -

مسافر جوان  كه با جاسازی 4 كیلو مخدر شیشه در جعبه‌های بیسكویت قصد داشت آن را به مالزی قاچاق كند، در فرودگاه امام خمینی دستگیر شد…

ساعت 4:10 بامداد یكشنبه گذشته، ماموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر فرودگاه امام خمینی، هنگام بررسی وسایل مسافران پرواز تهران- دوبی به جوان 22 ساله‌ای كه قصد رفتن به دوبی را داشت مشكوك شده و به بازرسی لوازم وی پرداختند. 

درحالی كه مسافر جوان مدعی بود به غیر از سوغاتی و لوازم شخصی، چیزی همراه ندارد، ماموران در بازرسی چمدان وی 4 كیلوگرم مخدر شیشه را كه به طرز ماهرانه‌ای در 4 جعبه بیسكویت و شكلات جاسازی شده بود، كشف كردند.

با كشف این محموله، جوان متهم  روز گذشته از سوی قاضی بهروز مهاجری- بازپرس شعبه اول دادسرای ویژه فرودگاه‌های تهران- تحت بازجویی قرار گرفت و در بازجویی‌ها،  ادعای عجیبی را مطرح كرد.

وی در بازجویی‌ها گفت: مدتی است كه در كشور مالزی در حال  زندگی  هستم، چندی قبل در حالی كه مشكلی برایم پیش آمده بود، موضوع را با یكی از دوستانم در میان گذاشتم، او بعد از شنیدن این ماجرا پیشنهاد كرد برای اینكه روادیدم سریع‌تر تمدید شود از دوست او كه حمید نام دارد كمك بگیریم.

به این ترتیب پیش حمید رفتیم و او كار تمدید اعتبار روادیدم را انجام داد. پس از گذشت مدتی از این ماجرا، برای تعطیلات به ایران برگشتم، وقتی فهمیدم حمید هم به ایران برگشته است، تصمیم گرفتم برای جبران زحماتش از وی تشكر كنم اما وقتی با او تماس گرفتم و گفتم قصد دارم به مالزی برگردم حمید از من خواست چند بسته را برای او به مالزی ببرم.

وقتی از وی درباره محتویات بسته‌ها پرسیدم گفت: در داخل آنها مقداری پودر نیروزا است كه در تهران آنها را به قیمت پایینی خریده است و قصد دارد با فروش آنها در مالزی پول خوبی به دست بیاورد.

حمید به من پیشنهاد داد در سود این معامله با او شریك شوم. او برای انتقال این پودرها به مالزی 8هزار دلار دستمزد به من پیشنهاد كرد و من هم از آنجایی كه به حمید اعتماد پیدا كرده بودم پودرها را به همراه 4 هزار دلار از او تحویل گرفتم و قرار شد بقیه پول را در مالزی از او بگیرم، اما در فرودگاه وقتی قصد پرواز به دوبی را داشتم ماموران به من مشكوك شده و پس از بازرسی چمدانم،  مرا بازداشت كردند.

بازپرس مهاجری، پس از شنیدن اعترافات متهم، برای او قرار قانونی صادر و دستور تحقیقات پلیسی درباره ادعاهای وی را صادر نمود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهارده =

قالب