خانه / اخبار مالزی / بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کارگر خارجی در مالزی در مشاغل کثیف و خطرناک فعالیت دارند

بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کارگر خارجی در مالزی در مشاغل کثیف و خطرناک فعالیت دارند

بیا تو مالزی - بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کارگر خارجی در مالزی در مشاغل کثیف و خطرناک فعالیت دارند کوالالامپور- ایرنا- براساس گزارش اداره مهاجرت مالزی بیش از یک میلیون و۷۰۰ هزار نفر کارگرخارجی در مالزی در مشاغل عمدتا کثیف و خطرناک و مورد تقاضای کارفرمایان مشغول به کار هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و براساس اطلاعات تارنمای اداره مهاجرت مالزی، در حال حاضر یک میلیون و ۷۳۲ هزار و ۹۴۴ کارگر خارجی ثبت شده در ۱۳ ایالت مالزی مشغول به کار هستند.

‘اسماعیل عبد مطلب ‘ رئیس اداره مهاجرت مالزی در گزارشی به نمایندگان خانه ملت مالزی گفت که این کارگران عمدتا در سه بخش مشاغل مورد تقاضای کارفرمایان، مشاغل کثیف و خطرناک مشغول به کار هستند.

طبق این گزارش، دو گروه از کشورها در تامین کارگر خارجی درمالزی نقش دارند که اندونزی، نپال ، بنگلادش ، میانمار، هند، پاکستان و فیلپین به ترتیب مهمترین منابع تامین کننده کارگران خارجی در مالزی در گروه نخست هستند.

در گروه دوم ویتنام، چین، تایلند، سری لانکا، کامبوج و لائوس قرار دارند.براین اساس تفاوت حقوق ماهانه کارگران مالزیایی با کارگران خارجی شاغل در این کشور تفاوت قابل ملاحظه ای دارد.

در حالیکه هر کارگر مالزیایی به طور متوسط ۲ هزار رینگیت (۴۷۶دلار) حقوق ماهانه دریافت می کنند درآمد مشابه کارگران خارجی شاغل که عمدتا در بخش های کثیف و خطرناک این کشور فعال هستند ۱۲۰۰ رینگیت (۲۸۵ دلار) است.

مالزی با جمعیتی بیش از ۳۲ میلیون نفر یکی از کشورهای جذب کننده کارگر خارجی در جنوب شرق آسیاست.علاوه برکارگران خارجی ثبت شده در این کشور، سالانه دهها هزار کارگر خارجی غیرقانونی نیز در این کشور کارمی کنند که پس از شناسایی و دستگیری توسط پلیس از این کشور اخراج می شوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب